ΑΡΧΙΚΗ | ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ | Με Ροβίθη και Έφορντ πυροβόλησε τον Βόλο ο Εργοτέλης

Με Ροβίθη και Έφορντ πυροβόλησε τον Βόλο ο Εργοτέλης

Ο Εργοτέλης πραγματοποιήσε μια μεγάλη εμφάνιση απέναντι στον Βόλο και πετυχαίνοντας δύο γκολ με Ροβίθη και Έφορντ πήρε τεράστιο αποτέλεσμα ανεβαίνοντας κι' άλλο στην βαθμολογία.

Το παιχνίδι απ' την αρχή ήταν γρήγορο με τις φάσεις να είναι πολλές και για τις δύο ομάδες.

Ο Βόλος μάλιστα είχε και δοκάρι στο 24' όταν ο Κότο έκανε ένα δυνατό σουτ, με την μπάλα να σταματάει στο δεξί κάθετο δοκάρι του Κατσιμήτρου.

Το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε με τους φιλοξενούμενους να έχουν τα ηνία και τον Εργοτέλη να ψάχνει την αντίδραση.

Στην επανάληψη ο Εργοτέλης ήταν πιο ουσιαστικός. Έπαιξε το ποδόσφαιρο που ξέρει και μόλις στο 53' άνοιξε το σκορ. Ο Ροβίθης με εξαιρετικό πλασέ εντός της περιοχής έστειλε τη μπάλα στη γωνία του αντίπαλου γκολκίπερ ανοίγοντας το σκορ.

Η κυριαρχία πλέον ανήκε στους γηπεδούχους και μετά από λίγα λεπτά ήρθε και το 2-0, με τον Έφορντ αυτή τη φορά να κάνει μια ωραία ατομική προσπάθεια γράφοντας το τελικό 2-0 στο 60'.

Η ομάδα του Νίκκι Παπαβασιλείου σε εκείνο το διάστημα αποπροσανατόλισε τον Βόλο και διατήρησε ως το τέλος το υπέρ της σκορ.

Οι συνθέσεις:

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Νίκκι Παπαβασιλείου): Κατσιμήτρος, Bahanack, Μπουρσέλης, Οικονόμου, Μπάτζιος, Ροβίθης (Καπνίδης 70'), Bruce, Kacurri (Γροντής 46'), Ιατρούδης, Efford, Μανουσάκης (Χατζηδίμπας 80')

ΒΟΛΟΣ: (Χουάν Φεράντο): Πίτκας, Ντεντάκης (Πίσπας 61'), Penta, Alberto, Μάντζης, Caballero, Karriki, Ηλιόπουλος, Coto (Φράγκος 78'), Ουνγιαλίδης, Miguel