ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | ΤΟΠΙΚΟ | Α2 ΕΠΣΗ: Σημαντική επικράτηση για Δαμάστα, έκαναν την έκπληξη οι Ελπίδες

Α2 ΕΠΣΗ: Σημαντική επικράτηση για Δαμάστα, έκαναν την έκπληξη οι Ελπίδες

Με το τέλος των τριών σημερινών αναμετρήσεων ολοκληρώθηκε το πρώτο μισό της 26ης αγωνιστικής της Α2 PWM MEDICAL κατηγορίας της ΕΠΣΗ, ενώ αύριο η αυλαία της 26ης στροφής του πρωταθλήματος θα «κλείσει» με τις υπόλοιπες τέσσερις αναμετρήσεις.

Ειδικότερα, η Δαμάστα με ένα δυνατό δεύτερο 45λεπτο, κατάφερε να πάρει την εκτός έδρας νίκη με 0-3 απέναντι στο Λίντο.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Ντίνο στο 66ο λεπτό, αφού οι γηπεδούχοι είχαν μείνει με δέκα παίκτες από το 52’ και στη συνέχεια πέτυχαν και δεύτερο τέρμα με τον Τσαΐνη, επτά λεπτά αργότερα.

Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε ο Βερούσι στο 93ο λεπτό του ματς.

Στο γήπεδο του Εργοτέλη, οι Ελπίδες πήραν μία σπουδαία νίκη με 0-1 κόντρα στους Νέους Εργοτέλη.

Τέλος, στην Χερσόνησο η τοπική ομάδα επικράτησε με 3-0 απέναντι στον Α.Ο.Καμινίων.

Το σκορ για τους γηπεδούχους «άνοιξε» ο Περβολαράκης, στο 37’, ενώ ο Ταμπάκης πέντε λεπτά αργότερα αύξησε το προβάδισμα στα δύο τέρματα για την ομάδα του.

Το τελικό 3-0 έκανε και πάλι ο Ταμπάκης στο 53ο λεπτό του παιχνιδιού.