ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | FOOTBALL LEAGUE | Ανάμεικτα συναισθήματα για τους Χανιώτες, βαθμολογία και πρόγραμμα

Ανάμεικτα συναισθήματα για τους Χανιώτες, βαθμολογία και πρόγραμμα

Ο ΑΟΧ/ Κισσαμικός με ένα γκολ στο τελευταίο λεπτό του αγώνα κατάφερε να πάρει μια σπουδαία νίκη απέναντι στην Κέρκυρα, την ίδια ώρα που ο Πλατανιάς έχανε απ' τα Τρίκαλα υποχωρώντας κι' άλλο στην βαθμολογία.

Ανάμεικτα τα συναισθήματα για τις δύο ομάδες των Χανίων, με τον ΑΟΧ να χαμογελάει μόνο εν τέλει.

Ο Παπαχρήστος στο 93' λύτρωσε τον ΑΟΧ/ Κισσαμικό με ένα ωραίο πλασέ έπειτα από γύρισμα του Καραγιάννη έδωσε την πολύτιμη νίκη στην ομάδα του ανεβάζοντας την στην 7η θέση της βαθμολογίας... εκεί που βρίσκεται ο Εργοτέλης.

Απ' την άλλη ο Πλατανιάς δεν απέσπασε τίποτα απ' τα Τρίκαλα, αφού ηττήθηκε 1-0 από γκολ Μαρκόφσκι στο τέλος του ημιχρόνου. Αυτό οδήγησε την ομάδα του Γιάννη Τάτση στο να χάσει επιπλέον έδαφος στην βαθμολογία ενώ ο Απόλλων Πόντου αν κερδίσει αύριο θα τον ρίξει στην 5η θέση.