ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | ΤΟΠΙΚΟ | Α1 ΕΠΣΗ: Μεγάλο «διπλό» για τον Ρωμανό, διακοπή στον Κρουσώνα

Α1 ΕΠΣΗ: Μεγάλο «διπλό» για τον Ρωμανό, διακοπή στον Κρουσώνα

Με το τέλος των πέντε αναμετρήσεων ολοκληρώθηκε το δεύτερο μισό της 26ης αγωνιστικής της Α1 PWM MEDICAL, ενώ το παιχνίδι ανάμεσα σε Π.Α.Ο.Κρουσώνα και Γόρτυς δεν ολοκληρώθηκε ποτέ.

Στον Κρουσώνα, η τοπική ομάδα στο πρώτο μέρος βρισκόταν μπροστά στο σκορ με 2-0, όμως κατά τη διάρκεια του ματς υπήρξε ρίψη αντικειμένου από την κερκίδα, πάνω στον ποδοσφαιριστή της Γόρτυνας, Φραγκιαδάκη, με αποτέλεσμα ο παίκτης να οδηγηθεί στο νοσοκομείο.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο, όμως τόσο οι διαιτητές, όσο και οι φιλοξενούμενοι δεν εμφανίστηκαν ποτέ, έτσι υπήρξε διακοπή του παιχνιδιού.

Στο γήπεδο των Βόρρων, Φαιστός και Πόρος μοιράστηκαν από ένα βαθμό, με την αναμέτρηση να λήγει 0-0, ενώ στο Αστρίτσι, η Α.Ε.Κατσαμπά πήρε το «διπλό» απέναντι στην Τριτωνία με 1-2.

Μεγάλη ήταν η εκτός έδρας επικράτηση του Ρωμανού κόντρα στον πρωτοπόρο Ζαρό με 1-3.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Μιχελακάκη στο 26, όμως δύο λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με το Φραγκιαδουλάκη, κάνοντας έτσι το 1-1, το οποίο ήταν σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα του Ρωμανού πήρε και πάλι το προβάδισμα με τον Μιχελακάκη να βρίσκει για δεύτερη φορά το δρόμο προς τα δίχτυα.

Την μεγάλη νίκη για τους φιλοξενούμενους, σφράγισε ο Κοτζαδάκης στο 81ο λεπτό.

Στο Τυμπάκι, η τοπική ομάδα κατάφερε να πάρει την τρίτη της νίκη στη διοργάνωση επικρατώντας με 1-0 απέναντι στην Τύλισο.

Τέλος, οι Μοίρες πήραν ακόμα μία νίκη και παρέμειναν στην ένατη θέση, αυτή τη φορά απέναντι στην Αγία Βαρβάρα με 3-1.

Το σκορ για τους νικητές «άνοιξε» ο Προβιδάκης στο 32’, παρόλα αυτά εννιά λεπτά αργότερα ο Δάσκος βρήκε και εκείνος το στόχο προς την εστία, έτσι έφερε το παιχνίδι και πάλι στα ίσα.

Στη συνέχεια, η ομάδα των Μοιρών πίεσε γρήγορα, με αποτέλεσμα να πάρει ξανά το προβάδισμα δύο λεπτά πριν τη συμπλήρωση των σαράντα πέντε, με το τέρμα του Μασέλη.

Το τελικό 3-1 διαμορφώθηκε με αυτογκόλ του Φάκα.