ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | ΤΟΠΙΚΟ | Α2 ΕΠΣΗ: Νίκη με χατ-τρικ Ρομπάκη για Μαραθώνα, εύκολα ο Δίας την Χερσόνησο

Α2 ΕΠΣΗ: Νίκη με χατ-τρικ Ρομπάκη για Μαραθώνα, εύκολα ο Δίας την Χερσόνησο

Στο τέλος της έφτασε η 27η αγωνιστική της Α2 κατηγορίας της ΕΠΣΗ, με την ολοκλήρωση και των επτά αναμετρήσεων.

Στο γήπεδο των Καλεσών, ο Μαραθώνας πήρε την νίκη εύκολα με 3-1 επί του Αθλόπολις.

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν, μόλις στο 9ο λεπτό του αγώνα, με τον Ρομπάκη.

Στη συνέχεια προσπάθησαν να δημιουργήσουν κάποιες ευκαιρίες, όμως δεν κατάφεραν να πετύχουν κάποιο τέρμα, με αποτέλεσμα οι δύο ομάδες να οδηγηθούν προς τα αποδυτήρια, με το δείκτη του σκορ να βρίσκεται στο 1-0.

Στην επανάληψη, ο Ρομπάκης σημείωσε και δεύτερο τέρμα για την ομάδα του αλλά και για εκείνον.

Στο 74’ οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με τον Μανιά, όμως οι γηπεδούχοι πίεσαν και πέτυχαν ακόμα ένα γκολ και πάλι με τον Ρομπάκη, μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Στο Πανεπιστήμιο, ο Δίας επικράτησε εύκολα με 4-0, κόντρα στην Χερσόνησο.

Ο Τσιριντάνης έκανε το 1-0 στο 34ο λεπτό, ενώ στο 75’ ο Κιαγιαδάκης έκανε το 2-0.

Στη συνέχεια του ματς, ο Κάββαλος πέτυχε και τρίτο τέρμα για την ομάδα του στο 85', ενώ το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Καστρινός στο 90’.

Στη Δαμάστα, η τοπική ομάδα νίκησε εύκολα με 3-0 το Ασήμι, δίχως να κάνει «μεγάλα» πράγματα.

Τα γκολ για τους νικητές πέτυχαν οι Γενιτσαρίδης, Τσαΐνης και Ντίνος, στο 30ο, 41ο και 52ο λεπτό αντίστοιχα.

Στο Αρκαλοχώρι, ο Ρούβας πήρε το «διπλο» επικρατώντας με 0-2 απέναντι στον Ηρακλή Νιπιδιτού, ενώ στο γήπεδο του Αλμυρού, οι Νέοι Εργοτέλη πήραν και εκείνοι την εκτός έδρας νίκη, με 1-3 επί του Α.Ο.Καμινίων.

Τέλος, στο γήπεδο της Ελιάς, ο Ο.Φ.Αρκαλοχωρίου, έπειτα από ένα δυνατό πρώτο ημίχρονο πήρε το «τρίποντο» με 2-4 κόντρα στις Ελπίδες και στην Χερσόνησο, ο Γουβών ΠΑΟ σημείωσε μία σημαντική και δύσκολη νίκη απέναντι στο Λίντο με 2-1.