ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | Γ ΕΘΝΙΚΗ | Ούτε τώρα ο Γιούχτας…

Ούτε τώρα ο Γιούχτας…

Ο Γιούχτας «έψαχνε» την πρώτη του νίκη έπειτα από 6 αγωνιστικές (3 ισοπαλίες, 2 ήττες) και δεν τα κατάφερε να την πάρει ούτε με τον υποβιβασμένο Ατρόμητο Πειραιά εκτός έδρας, καθώς ήρθε ισόπαλος με σκορ 1-1.

Ο Γιούχτας κατάφερε να προηγηθεί στο 21ο λεπτό με τον Κοντογιάννη έπειτα από την κόντρα που πήρε στο φάουλ του Τσάτσου. Στην συνέχεια του πρώτου ημιχρόνου προσπάθησε να διπλασιάσει τα τέρμα του και να κλειδώσει την νίκη, δίχως αποτέλεσμα όμως.

Στο δεύτερο μέρος, οι «Πειραιώτες» ήταν καλύτεροι, όμως έπεσαν πάνω στον εξαιρετικό τερματοφύλακα των «Κρητικών», Γιώργο Κόλλια που σταματούσε κάθε ευκαιρία τους. Τελικά κατάφερνα να ισοφαρίσουν στο 73’ με τον Βυζιανιάρη, αποτέλεσμα που έμεινε μέχρι τέλους.

Επόμενη και τελευταία αγωνιστική για τον Γιούχτα, με το Κερατσίνι στις «Αρχάνες».