ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | Γ ΕΘΝΙΚΗ | Εύκολο πέρασμα από τη Σαλαμίνα για τον ΟΦΙ

Εύκολο πέρασμα από τη Σαλαμίνα για τον ΟΦΙ

Ούτε ο Αμπελακιακός κατάφερε να σταθεί εμπόδιο στη ξέφρενη πορεία του ΟΦ Ιεράπετρας προς την κατάκτηση της πρώτης θέσης, με τους «ασπρόμαυρους» να επικρατούν με 0-2 και να φεύγουν με τους τρεις βαθμούς από το Δημοτικό Γήπεδο Αμπελακίων.

Οι Ιεραπετρίτες απέκτησαν προβάδισμα στο σκορ στο 22ο λεπτό, έπειτα από δυνατή κεφαλιά του Βιγιαφάνε στο ύψος της μικρής περιοχής. Ο Βογιατζής με υπέροχο τελείωμα στις καθυστερήσεις του αγώνα διαμόρφωσε το τελικό 0-2.

Μελανό σημείο του παιχνιδιού η συμπλοκή παικτών του Αμπελακιακού με τον πάγκο του ΟΦΙ, με τον μεσοεπιθετικό των φιλοξενούμενων, Μπλέντα Μούτσα, να αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη.

Πλέον η ομάδα της Ιεράπετρας έχει το μυαλό της στην τελευταία αγωνιστική του 5ου ομίλου της Γ' Εθνικής, αφού με νίκη ή ισοπαλία απέναντι στον Εθνικό, κατακτά την πρώτη θέση.