ΑΡΧΙΚΗ | ΜΠΑΣΚΕΤ | Γ ΕΘΝΙΚΗ | Ήττα για το Δειλινό στην Χαλκίδα

Ήττα για το Δειλινό στην Χαλκίδα

Την ήττα με 84-74 γνώρισε το Δειλινό από την Έξω Παναγίτσα για την 23η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής κατηγορίας του 2ου ομίλου.

Η ομάδα του Γιώργου Γωνιωτάκη για ακόμα μία φορά πάλεψε, παρόλα αυτά δεν κατάφερε να βρει το πρώτο της θετικό αποτέλεσμα στο πρωτάθλημα, παρά την καλή της εμφάνιση.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι, με αποτέλεσμα να καταφέρουν να προηγηθούν στο πρώτο δεκάλεπτο με 20-22. Ωστόσο, από την δεύτερη περίοδο και μετά οι γηπεδούχοι άρχισαν να βρίσκουν ρυθμό, προσπερνώντας έτσι στο σκορ, αλλά και φτάνοντας εν τέλει στην νίκη που τους έδωσε και το ροζ φύλλο του αγώνα.

Από τους νικητές, ο Γκιζογιάννης ξεχώρισε με 29 πόντους, ενώ από τους ηττημένους οι Λεφής, Γουμενάκης και Γρύλλης ήταν θετικοί με 15, 12 και 13 πόντους αντίστοιχα.

Δεκαλεπτα: 20-22, 47-42, 67-60, 84-74

Διαιτητές: Καρανικόλα Αλ.-Καρανικόλα Ελ.

Α.Ε.Ε.Π. ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Κουτσογιάννης): Θεοδωράκος Β., Μπάλλας, Μπέλλος, Βάκος, Θεοδωράκος Π. 19 (1), Κουτσογιάννης 13 (3), Γεωργουσόπουλος, Μανιάτης 15 (4), Γκιζογιάννης 29 (2), Λούκας 8 (2), Λέος, Στυλιαράς

Α.Ο. ΔΕΙΛΙΝΟ (Γωνιωτάκης): Λεφής 15 (2), Μπορμπίδης 16 (4), Αντωνογιαννάκης 10, Γαϊτανάκης 3 (1), Γρύλλης 13 (3), Εκίζογλου 3 (1), Κυρίτση, Γκουτσίδης-Σερμάκης 2, Γουμενάκης 12 (2).