ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | ΤΟΠΙΚΟ | Προσπάθησε όμως δεν τα κατάφερε το Δειλινό

Προσπάθησε όμως δεν τα κατάφερε το Δειλινό

Την ήττα με 88-84 γνώρισε το Δειλινό με αντίπαλο το Κορωπί για την τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας του 2ου ομίλου.

Οι «πράσινοι» πάλεψαν με στόχο να πάρουν το πρώτο τους θετικό αποτέλεσμα για φέτος, παρόλα αυτά δεν τα κατάφεραν, καθώς ηττήθηκαν στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την διαφορά των τεσσάρων πόντων.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι  γηπεδούχοι πίεσαν περισσότερο και προηγήθηκαν με την διαφορά των 11 πόντων, όμως στο δεύτερο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι βρήκαν τρόπους και συνδέθηκαν αρκετές φορές με το καλάθι, μειώνοντας έτσι το σκορ στο πόντο.

Στην τρίτη αλλά και στην τέταρτη περίοδο και οι δύο ομάδες συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό, με αποτέλεσμα  να παραμείνει το σκορ υπέρ των γηπεδούχων μέχρι το τέλος του αγώνα.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 32-21, 44-43, 70-67, 88-84

ΚΟΡΩΠΙ (Κακιούζης): Καραχάλλιας, Αγγελόπουλος, Τζαγισβίλι 2, Αγόρης 8 (1), Καραδολάμης 28 (5), Καμαρινός 20 (2), Φιλα 2, Σβορώνος 8 (2), Κουτούφας 19 (2), Χρονόπουλος 1

ΔΕΙΛΙΝΟ (Γωνιωτάκης): Γουμενάκης 13 (1), Μπορμπίδης 14 (2), Αντωνογιαννάκης 17 (1), Γαϊτανάκης, Στέβοβιτς 2, Λεφής 12 (1), Εκίζογλου 15 (3), Κυρίτση 9 (2), Γκουτσίδης 2