ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | ΤΟΠΙΚΟ | Στη Δαμάστα ο Βαγγέλης Δημαράκης!

Στη Δαμάστα ο Βαγγέλης Δημαράκης!

Ακόμα ένας παίκτης με χαρακτηριστικά πρωταθλητή ανήκει πλέον στην οικογένεια του ΑΟ Δαμάστας.

Ο λόγος για τον τερματοφύλακα Βαγγέλη Δημαράκη, ο οποίος συμφώνησε με την διοίκηση της Δαμάστας και θα υπερασπιστεί τα γκολπόστ στο προσεχές πρωτάθλημα της Α1 ΕΠΣΗ.

Την περυσινή χρονιά, ο Βαγγέλης Δημαράκης κατέκτησε στο Ρέθυμνο το πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας με τη φανέλα της ΑΕ Μυλοποτάμου, με απολογισμό 30 νίκες σε 30 παιχνίδια, ενώ την αμέσως προηγούμενη σεζόν ήταν πρωταθλητής και στην Α1 ΕΠΣ Ηρακλείου με τη φανέλα του Γιούχτα.

Μάλιστα, ο Γιούχτας ήταν και η πρώτη ομάδα που αγωνίστηκε στην Κρήτη ο 28χρονος γκολκίπερ με καταγωγή από την Κόρινθο στο ντεμπούτο των Αρχανιωτών στην Γ’ Εθνική.

Επίσης έχει αγωνιστεί στην Κόρινθο, στον Βύζαντα Μεγάρων και στην Επισκοπή, όπου κατέκτησε με την ομάδα του Ρεθύμνου ένα Κύπελλο ΕΠΣΡ και δύο Super Cup.