ΑΡΧΙΚΗ | ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ | ΤΕΝΙΣ | Το σημερινό πρόγραμμα στο Σινσινάτι

Το σημερινό πρόγραμμα στο Σινσινάτι

image

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς θα πραγματοποιήσει την πρεμιέρα του στο Σινσινάτι, ενώ η Μαρία Σάκκαρη θα αγωνιστεί στο διπλό.

Ο Τσιτσιπάς θα αντιμετωπίσει στις 20:00 περίπου ώρα Ελλάδας τον Jan-Lennard Struff, για τον 2ο γύρο του Cincinnati Masters, στην πρώτη του αναμέτρηση στο Σινσινάτι. Θα είναι η 3η συνάντηση των δυο παικτών, με τον Στέφανο να έχει κερδίσει την πρώτη στη Σόφια και τον Γερμανό να είναι ο νικητής στην τελευταία, στη Βαρκελώνη.

Την πρεμιέρα του θα πραγματοποιήσει σήμερα και ο Alexander Zverev, ο οποίος θα αντιμετωπίσει περίπου στις 22:00 τον Miomir Kecmanovic, που ξεκίνησε από τα προκριματικά την προσπάθειά του και κατάφερε να αποκλείσει στον 1ο γύρο τον Felix Auger-Aliassime.

Ο Stan Wawrinka θα αντιμετωπίσει τον Andrey Rublev, στην αναμέτρηση που θα βγάλει τον επόμενο αντίπαλο του Roger Federer, ενώ ο Νικ Κύργιος θα τεθεί αντιμέτωπος με τον Karen Khachanov, στο τελευταίο ματς της ημέρας.

Στις γυναίκες, η κορυφαία του ταμπλό, Ashleigh Barty, θα βρεθεί απέναντι στη Maria Sharapova, ενώ η Simona Halep θα παίξει με την Ekaterina Alexandrova, στην πρώτη της αναμέτρηση στο τουρνουά.

Τέλος, η Μαρία Σάκκαρη και η Anett Kontaveit θα δώσουν το δεύτερο παιχνίδι τους στο διπλό, απέναντι στις κορυφαίες του ταμπλό, Barbora Strycova και Su-wei Hsieh, περίπου 2 ώρες μετά τα μεσάνυκτα.

Το πρόγραμμα της Τετάρτης:

Centre Court: 
18:00 Ekaterina Alexandrova v. Simona Halep 
20:00 Ashleigh Barty v. Maria Sharapova 
22:00 Alexander Zverev v. Miomir Kecmanovic COSMOTE SPORT 6HD
02:00 Yulia Putintseva v. Sloane Stephens
03:30 Nick Kyrgios v. Karen Khachanov COSMOTE SPORT 6HD

Grandstand: 
18:00 Kei Nishikori v. Yoshihito Nishioka COSMOTE SPORT 6HD
20:00 Jan-Lennard Struff v. Stefanos Tsitsipas COSMOTE SPORT 6HD
22:00 Aliaksandra Sasnovich v. Naomi Osaka 
02:00 Frances Tiafoe v. Roberto Bautista Agut COSMOTE SPORT 6HD

Stadium 3: 
18:00 Alex De Minaur v. Reilly Opelka 
20:00 Karolina Pliskova v. Yafan Wang 
22:00 Stan Wawrinka v. Andrey Rublev 
00:00 Madison Keys v. Daria Kasatkina 
02:00 Sofia Kenin v. Zarina Diyas

Court 4: 
18:00 Aryna Sabalenka v. Saisai Zheng 
20:00 Daniil Medvedev v. Benoit Paire 
22:00 David Goffin v. Guido Pella 
00:00 Denis Shapovalov v. Lucas Pouille

Court 10: 
18:00 Elina Svitolina v. Elise Mertens 
20:00 Donna Vekic v. Victoria Azarenka 
22:00 Su-wei Hsieh v. Jennifer Brady 
00:00 Svetlana Kuznetsova v. Dayana Yastremska 
02:00 Hsieh/Strycova v. Kontaveit/Sakkari

Court 7: 
18:00 Richard Gasquet v. Federico Delbonis 
20:00 Iga Swiatek v. Anett Kontaveit 
22:00 Adrian Mannarino v. Mikhail Kukushkin

Court 8: 
21:00 Radu Albot v. Diego Schwartzman

Court 11: 
18:00 Veronika Kudermetova v. Rebecca Peterson

 

Εγγραφή RSS για αυτά τα σχόλια Σχόλια (0 σχολιάστηκε):

Σχολιάστε το άρθρο comment
Παρακαλώ εισάγετε τον κωδικό που βλέπετε στην εικόνα:
  • email Αποστολή σε φίλο
  • print Εμφάνιση εκτύπωσης
  • Plain text Απλό κείμενο
Δεν υπάρχουν λέξεις κλειδιά για αυτό το άρθρο
0
Χαλκιαδάκης

Powered by IT Development