ΑΡΧΙΚΗ | ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ | Ο Πετρέας υποδέχεται τους αθλητές

Ο Πετρέας υποδέχεται τους αθλητές

image

Με στόχο τις καλύτερες επιδόσεις ξεκινάει η ελληνική αποστολή στους 2ους Παράκτιους Μεσογειακούς Αγώνες που θα λάβουν χώρα στην Πάτρα 25-31/08/2019.

Η ελληνική αποστολή εκπροσωπείται από 111 αθλητές και αθλήτριες (63 άνδρες που θα συμμετάσχουν στα έντεκα αθλήματα του προγράμματος και 48 γυναίκες οι οποίες θα λάβουν μέρος σε δέκα αθλήματα).

Πριν από τέσσερα χρόνια στην Πεσκάρα η Ελλάδα κατέκτησε 19 μετάλλια (4 χρυσά, 7 ασημένια, 8 χάλκινα) καταλαμβάνοντας την τρίτη θέση στην τελική κατάταξη πίσω από την οικοδέσποινα Ιταλία που είχε πρωτεύσει με 70 (33-23-14) και τη Γαλλία η οποία ακολούθησε με 27 (13-5-9).

Αναλυτικά η σύνθεση της ελληνικής αποστολής:

AQUATHLON :

Άνδρες: Γρηγόρης Σουβατζόγλου, Άγγελος Μαυρογιάννης

Γυανίκες: Ντενίζ-Μαρίνα Δημάκη, Αφροδίτη Γιαρένη

ΒΕΑCH HANDBALL :

Άνδρες: Θεόδωρος Μπόσκος, Στυλιανός Δημάκης, Γεώργιος Ελευθεριάδης, Κωνσταντίνος Γκουργκούμης, Διονύσιος Καραγκιοζόπουλος, Ιωάννης Κοτσαμαρίκογλου, Εμμανουήλ Λαδάκης, Γεώργιος Παπαβασίλης, Κωνσταντίνος Θεοδώρου, Χρύσανθος Τσαναξίδης

Γυναίκες: Ευγενία Διακογιάννη, Νταφίνα Δημήτρη, Αννα-Πολυξένη Καλοειδή, Ελένη-Ιωάννα Κερλίδη, Αλίκη Μακρή, Ελισάβετ Μάστακα, Ελένη Μούρνου, Ελένη Ποιμενίδου, Νίκη Ράτσικα, Βασιλική Σκάρα

BEACH SOCCER:

Άνδρες: Σπυρίδων-Ευάγγελος Γκρίτζαλης-Παπαδόπουλος, Μιχαήλ Καφαντάρης, Γεώργιος Καρακάσης, Ανδρέας Κατσούλης, Λεωνίδας-Λεόντιος Κωνσταντάκης, Μιχαήλ Λυμπούσης, Δημήτριος-Αλέξανδρος Μικελάτος, Δημήτριος Νικολάου, Στρατής Παπαευστρατίου-Αρμάγος, Κωνσταντίνος Παπασταθόπουλος, Αριστείδης Θωμάς, Θεόφιλος Τριανταφυλλίδης

ΒΕΑCH TENNIS:

Άνδρες: Ιωάννης Δημόπουλος, Γεώργιος Καραβασίλης, Γεώργιος Μαρτίνης, Γρηγόριος Ράπτης

Γυναίκες: Βαρβάρα Κατακαλίδου, Αναστασία Κόκκινου, Ασπασία Σωτηριάδου, Αλεξάνδρα Τσίκα

BEACH VOLLEYBALL:

Άνδρες: Ραφαήλ-Κωνσταντίνος Μπανιώτης, Δημήτριος Νιόπας, Θεόδωρος Παπαδημητρίου, Γεώργιος Τερζόγλου

Γυναίκες: Βασιλική Αρβανίτη, Παναγιώτα Καραγκούνη, Δήμητρα Μαναβή, Κωνσταντίνα Τσοπούλου

ΒEACH WRESTLING:

Άνδρες: Νίκο Αρουζμανίδης, Φώτιος Παπαδάκης, Κύριλλος Μπινενμπάουμ, Γεώργιος Κουλουχίδης, Γρηγόριος Κριαρίδης, Χρήστος Σαμαρτσίδης, Κλέντιαν Μαντάνι, Μιχέιλ Τσικοβάνι

Γυναίκες: Ζωή Χατσατούροβα, Αγόρω Παπαβασιλείου, Παρθένα-Νένα Λυκοπούλου, Αικατερίνη-Ειρήνη Πιτσιάβα

CANOE OCEAN RACING:

Άνδρες: Παντελεήμων Μάρκου, Μιχαήλ Παπασάββας, Αθανάσιος Τζανακόπουλος

Γυναίκες: Ελευθερία Καμινάρη, Αλεξάνδρα Μενιέ, Σοφία Παυλή

FINSWIMMING:

Άνδρες:  Αναστάσιος Μυλωνάκης, Ιωάννης Πιπινιάς, Στέφανος Αντωνιάδης, Χρήστος Μπόνιας, Κωνσταντίνος Δρυγούτης, Μάριος Αρμούτσης

Γυναίκες: Σοφία Κτενά, Βασιλεία Τσιγκόια, Ευδοξία Θωμάκου, Ειρήνη Δεληγιάννη, Ιωάννα Παναγιωτίδου, Αναστασία Πολίτου

ΟPEN WATER SWIMMING

Άνδρες: Γεώργιος Αρνιακός, Δημήτριος Μανιός, Αδάμ Τσατήρας

Γυναίκες: Στυλιανή-Ελευθερία Απλαντή, Ευγενία Πετροπούλου, Αγγελική Ζαμαρία

BEACH ROWING SPRINT

Άνδρες: Kωνσταντίνος Ζιντιρίδης, Κωνσταντίνος Χατζηπατέρας, Παναγιώτης Τσιβόγλου, Πέτρος Μπαλλής, Μιχαήλ Καλέντζης, Ιωάννης Πεκόπουλος-Τσικαρδάνης, Παναγιώτης Υψηλάντης

Γυναίκες: Ζωή Φίτσιου, Ευσεβία Πρίγκου, Βαρβάρα Στρατή, Ελισάβετ-Αναστασία Μπούρμπου, Θωμαΐς Εμμανουηλίδου, Παναγιώτα Γκέκα, Δήμητρα Κουκλοτίδου, Ελευθερία-Διονυσία Πουλοπούλου

WATER SKIING:

Άνδρες:  Φίλιππος Κύπριος, Παύλος-Κωνσταντίνος Ναθαναήλ, Νικόλαος Πλυτάς-Ηλιάδης, Ευθύμιος Κουσαθανάς

Γυναίκες: Αγγελική Ανδριοπούλου, Μικαέλα Παπούδη, Ελένη Αλεξάνδρου, Αικατερίνη Ανδρεοπούλου

 

 

Εγγραφή RSS για αυτά τα σχόλια Σχόλια (0 σχολιάστηκε):

Σχολιάστε το άρθρο comment
Παρακαλώ εισάγετε τον κωδικό που βλέπετε στην εικόνα:
  • email Αποστολή σε φίλο
  • print Εμφάνιση εκτύπωσης
  • Plain text Απλό κείμενο
0
Χαλκιαδάκης
Powered by IT Development