ΑΡΧΙΚΗ | ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ | ΤΕΝΙΣ | Το σημερινό πρόγραμμα του US Open

Το σημερινό πρόγραμμα του US Open

image

Σε καλή ώρα για τα δεδομένα της Ελλάδας θα πραγματοποιήσει την πρεμιέρα του στο US Open o Στέφανος Τσιτσιπάς, ο οποίος θα αντιμετωπίσει τον φορμαρισμένο και πολύ ικανό Andrey Rublev, στις 18:00, στην αναμέτρηση που θα ανοίξει το πρόγραμμα του Louis Armstrong Stadium.

Στο Arthur Ashe Stadium θα αγωνιστεί ο Rafael Nadal, που θα πραγματοποιήσει επίσης την πρεμιέρα του την Τρίτη, ενάντια στον John Millman, στις 02:00 (ξημερώματα Τετάρτης). Θυμίζουμε πως ο Αυστραλός πέρσι είχε αποκλείσει από το Grand Slam της Νέας Υόρκης τον Roger Federer, στον 4ο γύρο.

H κορυφαία της παγκόσμιας κατάταξης των γυναικών και περσινή πρωταθλήτρια, Naomi Osaka, θα αντιμετωπίσει στις 19:00 την Anna Blinkova. Στη συνέχεια ο Dominic Thiem θα παίξει με τον Thomas Fabbiano, ενώ στο τελευταίο παιχνίδι του Arthur Ashe, η Sloane Stephens θα αναμετρηθεί με την Anna Kalinskaya.

Στο Louis Armstrong, μετά τον αγώνα του Τσιτσιπά θα γίνει το παιχνίδι της Simona Halep με τη Nicole Gibbs. Στις 22:00 η 15χρονη Coco Gauff, μεγάλη αποκάλυψη του 2019, θα αντιμετωπίσει την επίσης πολύ νέα - μόλις 18 - Anastasia Potapova.

Στις 02:00 θα γίνει το ντέρμπι της Λευκορωσίδας, ανάμεσα στη Victoria Azarenka και στην Aryna Sabalenka, ενώ στις 04:00 ο Νικ Κύργιος θα αντιμετωπίσει τον Steve Johnson. Τέλος, στο Grandstand στον τελευταίο αγώνα ο Denis Shapovalov θα αναμετρηθεί με τον Felix Auger-Aliassime και στο Court 6 ο Θανάσης Κοκκινάκης θα παίξει με τον Ilya Ivashka.

Οι αγώνες του US Open μεταδίδονται από τις συχνότητες του Eurosport.

Το πρόγραμμα της Τρίτης (27/08):

Arthur Ashe Stadium (έναρξη αγώνων 19:00):
1) Naomi Osaka [1] v. Anna Blinkova 
2) Thomas Fabbiano v. Dominic Thiem [4] 
(όχι πριν τις 02:00):
3) John Millman v. Rafael Nadal [2] 
4) Sloane Stephens [11] v. Anna Kalinskaya

Louis Armstrong Stadium (έναρξη αγώνων 18:00):
1) Stefanos Tsitsipas [8] v. Andrey Rublev
2) Simona Halep [4] v. Nicole Gibbs 
(όχι πριν τις 22:00):
3) Anastasia Potapova v. Coco Gauff
(όχι πριν τις 02:00):
4) Aryna Sabalenka [9] v. Victoria Azarenka 
5) Steve Johnson v. Nick Kyrgios [28]

Grandstand (18:00): 
1) Alison Riske v. Garbine Muguruza [24] 
2) John Isner [14] v. Guillermo Garcia-Lopez 
3) Caroline Wozniacki [19] v. Yafan Wang 
4) Denis Shapovalov v. Felix Auger-Aliassime [18]

Court 17 (18:00): 
1) Denisa Allertova v. Petra Kvitova [6] 
2) Paola Badosa v. Kiki Bertens [7] 
3) Alexander Zverev [6] v. Radu Albot 
(όχι πριν τις 00:00):
4) Ivo Karlovic v. Frances Tiafoe

Court 5 (18:00): 
1) Mandy Minella v. Belinda Bencic [13] 
2) Martin Klizan v. Marin Cilic [22] 
3) Jo-Wilfried Tsonga v. Tennys Sandgren 
4) Kristie Ahn v. Svetlana Kuznetsova

Court 10 (18:00): 
1) Julia Goerges [26] v. Natalia Vikhlyantseva 
2) Katie Volynets v. Bianca Andreescu [15] 
3) Hyeon Chung v. Ernesto Escobedo 
4) Gael Monfils [13] v. Albert Ramos-Vinolas

Court 13 (18:00): 
1) Andrea Petkovic v. Mihaela Buzarnescu 
2) Kyle Edmund [30] v. Pablo Andujar 
3) Lloyd Harris v. Evgeny Gerasimov 
4) Yulia Putintseva v. Madison Brengle

Court 4 (18:00): 
1) Mikhail Kukushkin v. Roberto Bautista Agut [10] 
2) Filip Krajinovic v. Cedrik-Marcel Stebe 
3) Timea Babos v. Carla Suarez Navarro [26] 
4) Kristyna Pliskova v. Diane Parry

Court 6 (18:00): 
1) Aleksandra Krunic v. Jelena Ostapenko 
2) Joao Sousa v. Jordan Thompson 
3) Anett Kontaveit [21] v. Sara Sorribes Tormo 
4) Thanasi Kokkinakis v. Ilya Ivashka

Court 7 (18:00): 
1) Alize Cornet v. Jessica Pegula 
2) Fernando Verdasco [32] v. Tobias Kamke
3) Taylor Townsend v. Kateryna Kozlova 
4) Brayden Schnur v. Benoit Paire [29]

Court 8 (18:00): 
1) Alexei Popyrin v. Federido Delbonis 
2) Lesia Tsurenko v. Mona Barthel 
3) Ugo Humbert v. Marius Copil

Court 9 (18:00): 
1) Lorenzo Sonego v. Marcel Granollers 
2) Kaia Kanepi v. Tatjana Maria 
3) Elise Mertens [26] v. Jill Teichmann 
4) Antoine Hoang v. Leonardo Mayer

Court 11 (18:00): 
1) Matteo Berrettini v. Richard Gasquet 
2) Danielle Collins v. Polona Hercog 
3) Diego Schwartzman [20] v. Robin Haase 
4) Sorana Cirstea v. Katerina Siniakova

Court 12 (18:00): 
1) Bjorn Fratangelo v. Gilles Simon 
2) Vasek Pospisil v. Karen Khachanov [9] 
3) Richel Hogenkamp v. Donna Vekic [23] 
4) Aliona Bolsova v. Barbora Strycova [31]

Court 14 (18:00): 
1) Alexander Bublik v. Santiago Giraldo 
2) Pauline Parmentier v. Anastasia Pavlyuchenkova 
3) Ajla Tomljanovic v. Marie Bouzkova 
4) Henri Laaksonen v. Marco Cecchinato

Court 15 (18:00): 
1) Francesca Di Lorenzo v. Veronika Kudermetova 
2) Astra Sharma v. Magda Linette 
3) Jan-Lennard Struff v. Casper Ruud 
4) Jozef Kovalik v. Aljaz Bedene

 

Εγγραφή RSS για αυτά τα σχόλια Σχόλια (0 σχολιάστηκε):

Σχολιάστε το άρθρο comment
Παρακαλώ εισάγετε τον κωδικό που βλέπετε στην εικόνα:
  • email Αποστολή σε φίλο
  • print Εμφάνιση εκτύπωσης
  • Plain text Απλό κείμενο
Δεν υπάρχουν λέξεις κλειδιά για αυτό το άρθρο
0
Χαλκιαδάκης

Powered by IT Development