ΑΡΧΙΚΗ | ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ | ΒΟΛΕΪ | Ήττα του ΟΦΗ από τον ΠΑΟΚ με 3-0

Ήττα του ΟΦΗ από τον ΠΑΟΚ με 3-0

Ο ΟΦΗ φιλοξενήθηκε από τον ΠΑΟΚ στο «PAOK SportsArena» στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της VolleyLeague, γνωρίζοντας την ήττα με 3-0.

Η ομάδα του Δημήτρη Ζλατιλίδη είχε σε καλή μέρα τον Νίκο Καρατζά, όμως αυτό δεν ήταν αρκετό να σταματήσει τους Κυπελλούχους Ελλάδος, οι οποίοι είχαν ως κορυφαίο τον φορμαρισμένο ακραίο, Στιβ Μάρσαλ.

Οι δύο ομάδες δεν άφησαν τη «ψαλίδα» να μεγαλώσει στις πρώτες στιγμές του παιχνιδιού, μέχρι το 16-12, όπου και οι γηπεδούχοι «πάτησαν γκάζι», φτάνοντας τη διαφορά μέχρι και τους 10 πόντους στο τέλος του πρώτου σετ.

Στο δεύτερο σετ, οι ομάδες πήγαιναν «χέρι-χέρι» στο σκορ μέχρι και το 12-12, εκεί που ο ΠΑΟΚ με ένα επιμέρους 3-0 πήρε «ανάσα». Ο ΟΦΗ έβγαλε αντίδραση και μείωσε, όμως οι Θεσσαλονικείς στο τέλος, αύξησαν πάλι τη διαφορά, φτάνοντας τελικά στο +5.

Χωρίς μεγάλη διαφορά και το τρίτο σετ, εκεί που οι Κρητικοί «έσβησαν» δύο φορές, διαφορές τριών πόντων που είχε αναπτύξει ο «Δικέφαλος». Τα αλλεπάλληλα λάθη παρ’όλα αυτά από πλευράς ΟΦΗ κόστισαν, δίνοντας την ευκαιρία στον ΠΑΟΚ να τελειώσει το παιχνίδι.

Πλέον ο ΟΦΗ κοιτά το παιχνίδι του Σαββάτου απέναντι στην Ελπίδα Αμπελοκήπων, η οποία ψάχνει ακόμα της πρώτη της νίκη.

Τα σετ: 25-15, 25-20, 25-22