ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | ΤΟΠΙΚΟ | Πολλά γκολ στα παιχνίδια του κυπέλλου ΕΠΣΗ

Πολλά γκολ στα παιχνίδια του κυπέλλου ΕΠΣΗ

Με θυελλώδεις ανέμους διεξήχθησανοι σημερινοί αγώνες για το κύπελλο ΕΠΣΗ, γεγονός που ανέβασε τον βαθμό δυσκολίας στις προσπάθειες των παικτών. Οι δυνατοί άνεμοι ωστόσο δεν αποδείχτηκαν ανυπέρβλητο εμπόδιο για τις ομάδες καθώς σε 6 αναμετρήσεις σημειώθηκαν 18 γκολ.

Εύκολο μεσημέρι για τον ΠΑΝΟΜ που επικράτησε εκτός έδρας της Θερίσσου με 0-3 κάνοντας το καθήκον του εναντίον της ελλιπούς γηπεδούχου. Δύο γκολ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου και ένα ακόμα στο δεύτερο ημίχρονο ήταν αρκετά για την ομάδα των Μαλίων που περιμένει να μάθει αύριο τον αντίπαλο της για την 4η φάση του κυπέλλου ΕΠΣΗ.

Σπουδαία πρόκριση για τον Π.Α.Ο.Κρουσώνα αφού επικράτησε με 1-0 του Ηροδότου εντός έδρας με το μοναδικό γκολ να πετυχαίνει ο Βαρούχας στο 67΄. Συνέχεια στις καλές εμφανίσεις και τα θετικά αποτελέσματα για το σύνολο του Δημήτρη Βολονάκη μετά την νίκη με 2-1 επί του Αλμυρού.

Οι αγώνες Μηνωϊκή-Ο.Φ.Αρκαλοχωρίου και Ανθεστίων-Γιούχτας κρίθηκαν στην παράταση καθώς τα σκορ στην κανονική διάρκεια των δύο αναμετρήσεων έληξαν 1-1 και 0-0 αντίστοιχα.Η Μινωϊκή ήταν αυτή που κατάφερε να πάρει το εισιτήριο για τη 4η φάση του κυπέλλου με 3-1 χάρη στα γκολ των Σταυρουλάκη και Κασταελλιανάκη, ενώ στην άλλη αναμέτρηση ο Γιούχτας πήρε την πρόκριση με 3-0 σημειώνοντας και τα τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο της παράτασης.