ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | ΤΟΠΙΚΟ | Ο Π.Ο.Α η πρώτη ομάδα του τελικού, αναβλήθηκε το ματς στη Χερσόνησο!

Ο Π.Ο.Α η πρώτη ομάδα του τελικού, αναβλήθηκε το ματς στη Χερσόνησο!

Ο επαναληπτικός αγώνας για την ημιτελική φάση του κυπέλλου ΕΠΣΗ που διεξήχθη σήμερα δεν έφερε κάποια αλλαγή της αρχικής εικόνας που είχαμε από τοπρώτο ματς. Ο Π.Ο.Α μετά την επικράτηση με 2-1 στην έδρα του Ρωμανού κατόρθωσε να κάμψει και σήμερα την αντίσταση του αντιπάλου του επικρατώντας με 4-1!

Ο Ρωμανός ήταν αυτός που μπήκε πιο δυνατά στο ματς απειλώντας πρώτος με τους Μιχελακάκη και Μεμοτσέλα ενώ λίγα λεπτά αργότερα, στο 8΄, έφτασε στο γκολ όταν ο Σεραφειμίδης εκτέλεσε το κόρνερ και ο Ανυφαντάκης με κοντινή προβολή έκανε το 0-1 για την ομάδα του Άλκη Πλουσή. Στη συνέχεια ο Π.Ο.Α ανέβασε ρυθμό, είχε δοκάρι με τον Πετράκη στο 28΄ και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 38΄ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λέκκα. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι συνέχισαν να πιέζουν φτάνοντας στην ανατροπή του σκορ. Πιο συγκεκριμένα, στο 58΄ ο Αμαραντίδης εξαπολύοντας ένα δυνατό σουτ έγραψε το 2-1 με τον Χωματά να είναι ανήμπορος να αντιδράσει.Δέκα λεπτά αργότερα, στο 68΄, οι γηπεδούχοι έφτασαν στο 3-1 με τον Νικόλι να πλασάρει εύστοχα έπειτα από ωραία πάσα του Βοργιά ενώ το 4-1 διαμόρφωσε στο 86΄ και πάλι ο Αμαραντίδης με εκπληκτική ατομική ενέργεια! Με συνολικό σκορ 6-2 υπέρ του Π.Ο.Α, η ομάδα του Ατσαλένιου είναι αυτή που πήρε το ένα από τα δύο εισιτήρια για τον τελικό του κυπέλλου ΕΠΣΗ!

Ο άλλος επαναληπτικός αγώνας μεταξύ ΠΑΝΟΜ και Γιούχτα αναβλήθηκε ύστερα από απόφαση του Δήμου Χερσονήσου! Ο λόγος της αναβολής είναι ένας πυλώνας φωτισμού που βρίσκεται εκτός γηπέδου ο οποίος υπέστη φθορά. Έτσι, η αναμέτρηση μεταξύ των δύο ομάδων δεν θα διεξαχθεί για λόγους ασφαλείας. Θα υπάρξει σχετική ανακοίνωση από την ΕΠΣΗ για την νέα ημερομηνία διεξαγωγής του εν λόγω αγώνα!