ΑΡΧΙΚΗ | ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ | ΤΕΝΙΣ | Το πρόγραμμα της Δευτέρας στο US Open

Το πρόγραμμα της Δευτέρας στο US Open

image

Ξεκινάει σήμερα το US Open, με το πρόγραμμα της 1ης ημέρας να περιλαμβάνει και την πρεμιέρα του Στέφανου Τσιτσιπά.

Ο Τσιτσιπάς θα αντιμετωπίσει το αποψινό βράδυ, περίπου στις 22:00 ώρα Ελλάδας, τον Albert Ramos Vinolas, στο Court 17 του Billie Jean King National Tennis Center. Θα είναι ένας πολύ διαφορετικός αγώνας σε σχέση με αυτούς που συνήθισε ως τώρα ο Στέφανος στη Νέα Υόρκη, καθώς για το Western & Southern Open χρειάστηκε να αντιμετωπίσει 4 πολύ ψηλούς παίκτες και big servers.

Από τα υπόλοιπα παιχνίδια της ημέρας, ξεχωρίζει βεβαίως η αναμέτρηση του Novak Djokovic με τον Damir Dzumhur, στην οποία ο Σέρβος θα επιχειρήσει να πετύχει ακόμα μια νίκη, την 24η σε ισάριθμες αναμετρήσεις στο 2020.

Αυτό το ματς θα είναι το πρώτο για το Night Session στο Arthur Ashe Stadium και θα ξεκινήσει στις 02:00. Θα προηγηθούν η αναμέτρηση της Karolina Pliskova με την Anhelina Kalinina και το ματς του Alexander Zverev με τον Kevin Anderson, ενώ μετά τον Djokovic θα αγωνιστεί η Naomi Osaka, ενάντια στη συμπατριώτισσά της, Misaki Doi.

Στο Louis Armstrong Stadium, το πρόγραμμα θα ανοίξουν Angelique Kerber και Ajla Tomljanovic, στις 18:00. Στη συνέχεια ο Denis Shapovalov θα αντιμετωπίσει τον Sebastian Korda, ενώ θα ακολουθήσει το παιχνίδι της Coco Gauff με την Anastasija Sevastova. Αργότερα, ο John Isner θα αντιμετωπίσει τον Steve Johnson και η Alison Riske θα παίξει με την Tatjana Maria.

Το πρόγραμμα της Δευτέρας (31/08):

Arthur Ashe Stadium:
19:00 Karolina Pliskova [1] v Anhelina Kalinina
21:00 Kevin Anderson v Alexander Zverev [5]
02:00 Novak Djokovic [1] v Damir Dzumhur
04:00 Naomi Osaka [4] v Misaki Doi

Louis Armstrong Stadium:
18:00 Angelique Kerber [17] v Ajla Tomljanovic
20:00 Dennis Shapovalov [12] v Sebastian Korda
22:00 Coco Gauff v Anastasija Sevastova [31]
00:00 Steve Johnson v John Isner [16]
02:00 Tatjana Maria v Alison Riske [13]

Court 17:
18:00 Kristina Mladenovic v Hailey Baptiste
20:00 Irina Camelia Begu v Petra Kvitova [6]
22:00 Stefanos Tsitsipas [4] v Albert Ramos Vinolas
00:00 Danielle Collins v Anett Kontaveit [14]
02:00 Reilly Opelka v David Goffin [7]

Court 5:
18:00 Diego Schwartzman v Cameron Norrie
20:00 Dominik Koepfer v Taylor Fritz [19]
22:00 Kyle Edmund v Alexander Bublik
00:00 Robin Montgomery v Yulia Putintseva [23]
02:00 Marie Bouzkova v Jessica Pegula

Πατήστε εδώ για να δείτε ολόκληρο το πρόγραμμα της ημέρας
(η Νέα Υόρκη έχει διαφορά 7 ώρες από την Ελλάδα)

*Οι αγώνες του US Open μεταδίδονται στις συχνότητες του Eurosport και στο Eurosport Player.

 

Εγγραφή RSS για αυτά τα σχόλια Σχόλια (0 σχολιάστηκε):

Σχολιάστε το άρθρο comment
Παρακαλώ εισάγετε τον κωδικό που βλέπετε στην εικόνα:
  • email Αποστολή σε φίλο
  • print Εμφάνιση εκτύπωσης
  • Plain text Απλό κείμενο
Δεν υπάρχουν λέξεις κλειδιά για αυτό το άρθρο
0
Χαλκιαδάκης

Powered by IT Development