ΑΡΧΙΚΗ | ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ | ΤΕΝΙΣ | Το πρόγραμμα της Πέμπτης στο US Open

Το πρόγραμμα της Πέμπτης στο US Open

image

Η Μαρία Σάκκαρη θα διεκδικήσει ένα εισιτήριο για τον 3ο γύρο του US Open σήμερα το απόγευμα, απέναντι στην Bernarda Pera.

Η Σάκκαρη θα αντιμετωπίσει την Αμερικανίδα τενίστρια στις 18:00 ώρα Ελλάδας, στο Court 8 του USTA Billie Jean King National Tennis Center.

Στο Arthur Ashe Stadium, το πρόγραμμα θα ανοίξει μια ώρα αργότερα, η αναμέτρηση της Sofia Kenin με τη Leylah Fernandez. Στις 21:00 περίπου ο Dominic Thiem θα αντιμετωπίσει τον Sumit Nagal, ενώ για το night session η Serena Williams θα αντιμετωπίσει τη Margarita Gasparyan και ο Andy Murray, μετά την επική ανατροπή του 1ου γύρου, θα έχει την πολύ δύσκολη αποστολή με τον Felix Auger-Aliassime.

Στο Louis Armstrong Stadium θα αγωνιστούν οι Amanda Anisimova, Milos Raonic, Sloane Stephens και Daniil Medvedev, ενώ το πρόγραμμα του γηπέδου θα κλείσει το μεγάλο ντέρμπι ανάμεσα στις δυο Λευκορωσίδες παίκτριες, τη Victoria Azarenka και την Aryna Sabalenka.

Το πρόγραμμα της Πέμπτης (03/09):

Arthur Ashe Stadium:
19:00 Leylah Fernandez v Sofia Kenin [2]
21:00 Sumit Nagal v Dominic Thiem [2]
02:00 Margarita Gasparyan v Serena Williams [3]
04:00 Felix Auger-Aliassime [15] v Andy Murray

Louis Armstrong Stadium:
18:00 Katrina Scott v Amanda Anisimova [22]
20:00 Vasek Pospisil v Milos Raonic [25]
22:30 Sloane Stephens [26] v Olga Govortsova
00:30 Chris O'Connell v Daniil Medvedev [3]
03:00 Aryna Sabalenka [5] v Victoria Azarenka

Court 17:
18:00 Tsvetana Pironkova v Garbine Muguruza [10]
20:00 Gregoire Barrere v Andrey Rublev [10]
22:30 Matteo Berrettini [6] v Ugo Humbert
01:00 Madison Keys [7] v Aliona Bolsova

Court 5:
18:00 Andrey Kuznetsov v Karen Khachanov [11]
20:30 Sorana Cirstea v Johanna Konta [9]
22:30 Corentin Moutet v Daniel Evans [23]
01:00 Caty McNally v Ekaterina Alexandrova [21]

Court 7:
18:00 Ons Jabeur v Kaia Kanepi
20:00 Marin Cilic [31] v Norbert Gombos

Court 8:
18:00 Maria Sakkari [15] v Bernarda Pera
20:00 Emil Ruusuvuori v Casper Ruud [30]
22:30 Alize Cornet v Ysaline Bonaventure

Court 12:
18:00 Roberto Bautista Agut [8] v Miomir Kecmanovic
20:30 Grigor Dimitrov [14] v Marton Fucsovics

Πατήστε εδώ για να δείτε ολόκληρο το πρόγραμμα της ημέρας
(η Νέα Υόρκη έχει διαφορά 7 ώρες από την Ελλάδα)

 

Εγγραφή RSS για αυτά τα σχόλια Σχόλια (0 σχολιάστηκε):

Σχολιάστε το άρθρο comment
Παρακαλώ εισάγετε τον κωδικό που βλέπετε στην εικόνα:
  • email Αποστολή σε φίλο
  • print Εμφάνιση εκτύπωσης
  • Plain text Απλό κείμενο
Δεν υπάρχουν λέξεις κλειδιά για αυτό το άρθρο
0
Χαλκιαδάκης

Powered by IT Development