ΑΡΧΙΚΗ | ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ | ΤΕΝΙΣ | Το σημερινό πρόγραμμα στη Ρώμη

Το σημερινό πρόγραμμα στη Ρώμη

image

Μόλις μια μέρα μετά τον τελικό του US Open, ξεκινούν οι αγώνες για το κυρίως ταμπλό του Internazionali BNL d' Italia. Από τα γήπεδα της Ρώμης θα περάσουν σήμερα οι Grigor Dimitrov, Karen Khachanov, Marin Cilic, Felix Auger-Aliassime, Kei Nishikori και πολλοί άλλοι.

Από 31 αγώνες αποτελείται το σημερινό πρόγραμμα του Internazionali BNL d' Italia, με το ξεκίνημα του 1ου γύρου του κυρίως ταμπλό της μεγάλης διοργάνωσης της Ρώμης, να συνεπάγεται με ένα πολύ πλούσιο πρόγραμμα.

Στο κεντρικό γήπεδο του Foro Italico, o Felix Auger-Aliassime θα αντιμετωπίσει τον Filip Krajinovic, ενώ πρεμιέρα που κρύβει παγίδες θα έχει και ο Grigor Dimitrov, ο οποίος θα αντιμετωπίσει τον Ιταλό Gianluca Mager.

Στο Pietrangeli ξεχωρίζει η αναμέτρηση της Donna Vekic με την Amanda Anisimova, ενώ μεγάλο ενδιαφέρον παρουσιάζει και ο αγώνας του Benoit Paire με τον 18χρονο Jannik Sinner. Στο Grandstand θα πραγματοποιήσουν τις πρεμιέρες τους οι Marin Cilic και Kei Nishikori, απέναντι στους Alexander Bublik και Albert Ramos-Vinolas αντίστοιχα.

Τέλος, στο Court 1 o Karen Khachanov θα πραγματοποιήσει την επίσης δύσκολη πρεμιέρα του ενάντια στον Casper Ruud, ενώ στο Court 2 θα αγωνιστεί ο Borna Coric, που θα παίξει με τον Cristian Garin.

Οι αγώνες του Internazionali BNL d' Italia μεταδίδονται από την COSMOTE TV

Tο πρόγραμμα της Δευτέρας:

Centrale:
12:00 Filip Krajinovic v Felix Auger-Aliassime [16]
14:00 Grigor Dimitrov [15] v Gianluca Mager
16:00 Anastasija Sevastova v Jasmine Paolini
20:00 Camila Giorgi v Dayana Yastremska
22:00 Taylor Fritz v Stefano Travaglia

Pietrangeli:
12:00 Elena Rybakina [10] v Ekaterina Alexandrova
14:00 Amanda Anisimova v Donna Vekic [16]
16:00 Lorenzo Sonego v Nikoloz Basilashvili
18:00 Su-wei Hsieh v Elise Mertens [11]
20:00 Benoit Paire v Jannik Sinner

Grandstand Arena:
12:00 Anastasia Pavlyuchenkova v Shuai Zhang
14:00 Marin Cilic v Alexander Bublik
16:00 Daniel Evans v Hubert Hurkacz
18:00 Kei Nishikori v Albert Ramos-Vinolas

Court 1:
12:00 Karen Khachanov [11] v Casper Ruud
14:00 Marie Bouzkova v Ajla Tomljanovic
16:00 Magda Linette v Jelena Ostapenko
18:00 Alison Riske [13] v Aliona Bolsova

Court 2:
11:00 Lorenzo Musetti v Giulio Zeppieri
13:00 Jozef Kovalik v Marco Cecchinato
15:00 Borna Coric v Cristian Garin [14]
17:00 Anna Blinkova v Jil Teichmann
19:00 Julia Goerges v Danka Kovinic

Court 3:
11:00 Alejandro Davidovich Fokina v Corentin Moutet
13:00 Tennys Sandgren v Joao Sousa
15:00 Barbora Strycova v Veronika Kudermetova
17:00 Kevin Anderson v Ugo Humbert

Court 4:
11:00 Dominik Koepfer v Mikhail Kukushkin
13:00 Damir Dzumhur v Federico Coria

Court 6:
11:00 Andrej Martin v Pedro Martinez
13:00 Facundo Bagnis v Mikael Ymer

 

Εγγραφή RSS για αυτά τα σχόλια Σχόλια (0 σχολιάστηκε):

Σχολιάστε το άρθρο comment
Παρακαλώ εισάγετε τον κωδικό που βλέπετε στην εικόνα:
  • email Αποστολή σε φίλο
  • print Εμφάνιση εκτύπωσης
  • Plain text Απλό κείμενο
Δεν υπάρχουν λέξεις κλειδιά για αυτό το άρθρο
0
Χαλκιαδάκης

Powered by IT Development