ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | Το πρόγραμμα της Super League 2

Το πρόγραμμα της Super League 2

image

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση του πρωταθλήματος της δεύτερης τη τάξει κατηγορίας και ξεχωρίζουν τα Παναχαϊκή-Τρίκαλα και Εργοτέλης-Ιωνικός.

Η Ξάνθη (όπως συνέβη και με Απόλλωνα Σμύρνης, αλλά και ΠΑΣ Γιάννινα στη Super League 1) ζήτησε να ξεκινήσει με καθυστέρηση τις υποχρεώσεις της ώστε να προλάβει να προετοιμαστεί, αφού πριν λίγο καιρό είχε ματς-μπαράζ με τον Απόλλωνα. Το αίτημα έγινε δεκτό και δεν θα παίξει στις δύο πρώτες αγωνιστικές.

Το πρωτάθλημα θα διεξαχθεί σε δύο φάσεις. Την κανονική περίοδο που θα έχει 22 αγωνιστικές, ενώ το δεύτερο κομμάτι θα έχει 10 αγωνιστικές των πλέι οφ για τις θέσεις 1-6, αλλά και τα πλέι άουτ (θέσεις 7-12).

Αναλυτικά το πρόγραμμα
1η αγωνιστική
ΑΕ Καραϊσκάκης-Λεβαδειακός
Ιεράπετρα-Διαγόρας
Χανιά-Δόξα Δράμας
Παναχαϊκή-Τρίκαλα
Εργοτέλης-Ιωνικός
Απόλλων Λάρισας-Ξάνθη

2η αγωνιστική
Ιεράπετρα-ΑΕ Καραϊσκάκης
Λεβαδειακός-Χανιά
Διαγόρας- Παναχαϊκή
Δόξα Δράμας-Εργοτέλης
Τρίκαλα-Απόλλων Λάρισας
Ξάνθη-Ιωνικός

3η αγωνιστική
ΑΕ Καραϊσκάκης-Χανιά
Παναχαϊκή-Ιεράπετρα
Εργοτέλης-Λεβαδειακός
Απόλλων Λάρισας-Διαγόρας
Ξάνθη-Δόξα Δράμας
Ιωνικός-Τρίκαλα

4η αγωνιστική
Παναχαϊκή -ΑΕ Καραϊσκάκης
Χανιά-Εργοτέλης
Ιεράπετρα-Απόλλων Λάρισας
Λεβαδειακός-Ξάνθη
Διαγόρας-Ιωνικός
Τρίκαλα-Δόξα Δράμας

5η αγωνιστική
ΑΕ Καραϊσκάκης-Εργοτέλης
Απόλλων Λάρισας-Παναχαϊκή
Ξάνθη-Χανιά
Ιωνικός-Ιεράπετρα
Τρίκαλα-Λεβαδειακός
Δόξα Δράμας-Διαγόρας

6η αγωνιστική
Απόλλων Λάρισας-ΑΕ Καραϊσκάκης
Εργοτέλης-Ξάνθη
Παναχαϊκή-Ιωνικός
Χανιά-Τρίκαλα
Ιεράπετρα-Δόξα Δράμας
Λεβαδειακός-Διαγόρας

7η αγωνιστική
ΑΕ Καραϊσκάκης-Ξάνθη
Ιωνικό-Απόλλων Λάρισας
Τρίκαλα-Εργοτέλης
Δόξα Δράμας- Παναχαϊκή
Διαγόρας-Χανιά
Λεβαδειακός- Ιεράπετρα

8η αγωνιστική
Ιωνικός-ΑΕ Καραϊσκάκης
Ξάνθη-Τρίκαλα
Απόλλων Λάρισας-Δόξα Δράμας
Εργοτέλης-Διαγόρας
Παναχαϊκή-Λεβαδειακός
Χανιά-Ιεράπετρα

9η αγωνιστική
ΑΕ Καραϊσκάκης-Τρίκαλα
Δόξα Δράμας-Ιωνικός
Διαγόρας-Ξάνθη
Λεβαδειακός-Απόλλων Λάρισας
Ιεράπετρα-Εργοτέλης
Χανιά-Παναχαϊκή

10η αγωνιστική
Δόξα Δράμας-ΑΕ Καραϊσκάκης
Τρίκαλα-Διαγόρας
Ιωνικός-Λεβαδειακός
Ξάνθη-Ιεράπετρα
Απόλλων Λάρισας- Χανιά
Εργοτέλης-Παναχαϊκή

11η αγωνιστική
Διαγόρας-ΑΕ Καραϊσκάκης
Λεβαδειακός-Δόξα Δράμας
Ιεράπετρα-Τρίκαλα
Χανιά-Ιωνικός
Παναχαϊκή-Ξάνθη
Εργοτέλης-Απόλλων Λάρισας

 

Εγγραφή RSS για αυτά τα σχόλια Σχόλια (0 σχολιάστηκε):

Σχολιάστε το άρθρο comment
Παρακαλώ εισάγετε τον κωδικό που βλέπετε στην εικόνα:
  • email Αποστολή σε φίλο
  • print Εμφάνιση εκτύπωσης
  • Plain text Απλό κείμενο
Δεν υπάρχουν λέξεις κλειδιά για αυτό το άρθρο
0

Powered by IT Development