ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | ΔΙΕΘΝΗ | Με τις αναμετρήσεις της 3ης και 4ης αγωνιστικής συνεχίζεται το Nations League

Με τις αναμετρήσεις της 3ης και 4ης αγωνιστικής συνεχίζεται το Nations League

image

Μετά τα προκριματικά του Euro 2021 και τις φιλικές αναμετρήσεις, οι εθνικές ομάδες της Ευρώπης στρέφουν την προσοχή τους αποκλειστικά του Nations League.
Η νεοσύστατη διοργάνωση της UEFA συνεχίζεται με την 3η και την 4η αγωνιστική, με το σημερινό πρόγραμμα να περιλαμβάνει αμφίρροπα παιχνίδια, ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις και αγώνες με ξεκάθαρα φαβορί.  Η Ισπανία δείχνει να έχει το προβάδισμα, αλλά η Ελβετία έχει αποδείξει πολλές φορές είναι σκληρό καρύδι. Για τον ίδιο όμιλο, η Γερμανία δεν φαίνεται πως θα δυσκολευτεί ιδιαίτερα στην έδρα των Ουκρανών.Η Κύπρος έχει εκτός έδρας δοκιμασία στο Λουξεμβούργο, ενώ ενδιαφέρον έχει η αναμέτρηση Μαυροβούνιο-Αζερμπαϊτζάν. Τα Νησιά Φερόε φιλοξενούν την Λετονία και η Ανδόρα παίζει με την Μάλτα.

Το πλέον… αδιάφορο ματς του σημερινού προγράμματος είναι το Λιχτενστάιν-Γιβραλτάρ.

Σάββατο 10 Οκτωβρίου (3η αγωνιστική)

LEAGUE A

4ος Όμιλος
Ισπανία-Ελβετία 21:45
Ουκρανία-Γερμανία 21:45

LEAGUE C

1ος Όμιλος
Λουξεμβούργο-Κύπρος 16:00
Μαυροβούνιο-Αζερμπαϊτζάν 16:00

LEAGUE D

1ος Όμιλος
Ν. Φερόε-Λετονία 19:00
Ανδόρα-Μάλτα 21:45

2ος όμιλος
Λιχτενστάιν-Γιβραλτάρ 19:00


Κυριακή 11 Οκτωβρίου (3η αγωνιστική)

LEAGUE A

1ος Όμιλος

Βοσνία-Ολλανδία 19:00
Πολωνία-Ιταλία 21:45

2ος Όμιλος
Αγγλία-Βέλγιο 19:00
Ισλανδία-Δανία 21:45

3ος Όμιλος
Κροατία-Σουηδία 19:00
Γαλλία-Πορτογαλία 21:45


LEAGUE B

1ος Όμιλος
Νορβηγία-Ρουμανία 19:00
Β. Ιρλανδία-Αυστρία 21:45

2ος Όμιλος
Ισραήλ-Τσεχία 21:45
Σκωτία-Σλοβακία 21:45

3ος Όμιλος
Ρωσία-Τουρκία 21:45
Σερβία-Ουγγαρία 21:45

4ος Όμιλος
Ιρλανδία-Ουαλία 16:00
Φινλανδία-Βουλγαρία 19:00


LEAGUE C

2ος Όμιλος
Αρμενία-Γεωργία 19:00
Εσθονία-Β. Μακεδονία 19:00

3ος Όμιλος
ΕΛΛΑΔΑ-Μολδαβία 21:45
Κόσοβο-Σλοβενία 21:45

4ος Όμιλος
Καζακστάν-Αλβανία 16:00
Λιθουανία-Λευκορωσία 19:00

Τρίτη 13 Οκτωβρίου

LEAGUE A

4ος Όμιλος
Γερμανία-Ελβετία 21:45
Ουκρανία-Ισπανία 21:45

LEAGUE C

1ος Όμιλος
Αζερμπαϊτζάν-Κύπρος 19:00
Μαυροβούνιο-Λουξεμβούργο 21:45

LEAGUE D

1ος Όμιλος
Ν. Φερόε-Ανδόρα 21:45
Λετονία-Μάλτα 19:00

2ος όμιλος
Λιχτενστάιν-Σαν Μαρίνο 21:45

Τετάρτη 14 Οκτωβρίου

LEAGUE A

1ος Όμιλος
Ιταλία-Ολλανδία 21:45
Πολωνία-Βοσνία 21:45

2ος Όμιλος
Αγγλία-Δανία 21:45
Ισλανδία-Βέλγιο 21:45

3ος Όμιλος
Κροατία-Γαλλία 21:45
Πορτογαλία-Σουηδία 21:45

LEAGUE B

1ος Όμιλος
Νορβηγία-Β. Ιρλανδία 21:45
Ρουμανία-Αυστρία 21:45

2ος Όμιλος
Σκωτία-Τσεχία 21:45
Σλοβακία-Ισραήλ 21:45

3ος Όμιλος
Ρωσία-Ουγγαρία 21:45
Τουρκία-Σερβία 21:45

4ος Όμιλος
Φινλανδία-Ιρλανδία 19:00
Βουλγαρία-Ουαλία 21:45

LEAGUE C

2ος Όμιλος
Εσθονία-Αρμενία 21:45
Β. Μακεδονία-Γεωργία 21:45

3ος Όμιλος
ΕΛΛΑΔΑ-Κόσοβο 21:45
Μολδαβία-Σλοβενία 21:45

4ος Όμιλος
Λιθουανία-Αλβανία 19:00
Λευκορωσία-Καζακστάν 21:45

 

Εγγραφή RSS για αυτά τα σχόλια Σχόλια (0 σχολιάστηκε):

Σχολιάστε το άρθρο comment
Παρακαλώ εισάγετε τον κωδικό που βλέπετε στην εικόνα:
  • email Αποστολή σε φίλο
  • print Εμφάνιση εκτύπωσης
  • Plain text Απλό κείμενο
Δεν υπάρχουν λέξεις κλειδιά για αυτό το άρθρο
0

Powered by IT Development