ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | ΔΙΕΘΝΗ | Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς Γκλάντμπαχ και Βόλφσμπουργκ

Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς Γκλάντμπαχ και Βόλφσμπουργκ

Γκλάντμπαχ και Βόλφσμπουργκ ήρθαν ισόπαλες με σκορ 1-1, στο παιχνίδι με το οποίο έπεσε η αυλαία στα σημερινά (17/10) ματς της 4ης αγωνιστικής της Bundesliga.Τα «πουλάρια» ήταν καλύτερα στο πρώτο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο είδαν τον Χόφμαν να έχει κεφαλιά στο αριστερό δοκάρι της εστίας του Κάστεελς, στο 21’.Ενώ ο ίδιος παίκτης είδε μια ακόμα καλή του προσπάθεια, από πάσα του Κράμερ, να περνάει ελάχιστα άουτ, στο 35ο λεπτό. Με τους φιλοξενούμενους να δυσκολεύονται σημαντικά στην επίθεσή τους και το 0-0 να διατηρείται ως την ανάπαυλα.

Στην επανάληψη, η Βόλφσμπουργκ βελτίωσε την εικόνα της, πήρε μέτρα στο γήπεδο και λίγο μετά τη μία ώρα αγώνα ο Άρνολντ δοκίμασε τα αντανακλαστικά του Ζόμερ, που απέκρουσε με δυσκολία το μακρινό σουτ του…Ωστόσο, ήταν η Γκλάντμπαχ αυτή που πήρε προβάδισμα στο σκορ, καθώς ο Κάστεελς ανέτρεψε τον Τουράμ στο 74’, ο Χόφμαν ανέλαβε την εκτέλεση μετά από… τέσσερα λεπτά, με τον γκολκίπερ των «λύκων» να πέφτει σωστά αριστερά αλλά να μην αποτρέπει το 1-0!

Παρόλα αυτά, οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμά τους για περισσότερο από επτά λεπτά, καθώς ο Βέγκχορστ μετά από ασίστ του Μπακου έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Ζόμερ, ισοφαρίζοντας σε 1-1 για την Βόλφσμπουργκ, που πήρε έτσι την τέταρτη ισοπαλία μετά από ισάριθμες αγωνιστικές.