ΑΡΧΙΚΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | EUROPA LEAGUE | Μάχες για τα εισιτήρια των 32 στο Europa League

Μάχες για τα εισιτήρια των 32 στο Europa League

image

Πολλές από τις ομάδες που θα πάρουν τα εισιτήρια στη φάση των 32 του Europa League θα κριθούν από τα σημερινά παιχνίδια. Από την 5η αγωνιστική που διεξάγεται σήμερα ξεχωρίζει η αναμέτρηση της Αλμκάαρ με τη Νάπολι της οποίας το αποτέλεσμα θα καθορίσει και τις πρώτες θέσεις στον όμιλο.

Εξίσου μεγάλο ενδιαφέρον έχουν και τα ματς των Ρόμα-Γιουνγκ Μπόϊς, Αρσεναλ-Ραπίντ Βιέννης, Σοσιεδάδ-Ριέκα, Λιλ-Σπάρτα Πράγας, Μίλαν-Σέλτικ, Καραμπάχ-Μακάμπι Τελ Αβίβ, Σίβασπορ-Βιγιαρεάλ, ΛΑΣΚ Λιντς-Τότεναμ, ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Βόλφσμπεργκερ, Φέγενορντ-Ντιναμό Ζάγκρεμπ και Ερυθρός Αστέρας-Χοφενχάιμ.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι βαθμολογίες των ομίλων...

1ος όμιλος
Κλουζ-ΤΣΣΚΑ Σόφιας
Ρόμα-Γιουνγκ Μπόις

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ. Ν-Ι-Η Γκολ Β.
Ρόμα 4 3-1-0 9-1 10
Γιουνγκ Μπόις 4 2-1-1 6-3 7
Κλουζ 4 1-1-2 3-8 4
ΤΣΣΚΑ Σόφιας 4 0-1-3 0-6 1

2ος Όμιλος
Μόλντε-Ντάνταλκ
Άρσεναλ-Ραπίντ Βιέννης

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ. Ν-Ι-Η Γκολ Β.
Άρσεναλ 4 4-0-0 12-2 12
Μόλντε 4 2-0-2 4-8 6
Ραπίντ Βιέννης 4 2-0-2 8-9 6
Ντάνταλκ 4 0-0-4 5-12 0

3ο Ομιλος
Νις-Λεβερκούζεν
Σλάβια Πράγας-Χάποελ Μπερ Σέβα

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ. Ν-Ι-Η Γκολ Β.
Λεβερκούζεν 4 3-0-1 14-6 9
Σλάβια Πράγας 6 3-0-1 8-6 9
Χάποελ Μπερ Σέβα 4 1-0-3 6-10 3
Νις 4 1-0-3 6-12 3

4ος Όμιλος
Ρέιντζερς-Σταντάρ Λιέγης
Μπενφίκα-Λεχ Πόζναν

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ. Ν-Ι-Η Γκολ Β.
Μπενφίκα 4 2-2-0 12-7 8
Ρέιντζερς 4 2-2-0 8-5 8
Λεχ Πόζναν 4 1-0-3 6-8 3
Σταντάρ Λιέγης 4 1-0-3 3-9 3


5ος Όμιλος
Γρανάδα-Αϊντχόφεν
Ομόνοια-ΠΑΟΚ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ. Ν-Ι-Η Γκολ Β.
Γρανάδα 4 3-1-0 6-2 10
Αϊντχόφεν 4 2-0-2 7-9 6
ΠΑΟΚ 4 1-2-1 7-5 5
Ομόνοια 4 0-1-3 3-7 1

6ος Όμιλος
Άλκμααρ-Νάπολι
Σοσιεδάδ-Ριέκα

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ. Ν-Ι-Η Γκολ Β.
Νάπολι 4 3-0-1 5-2 9
Αλκμααρ 4 2-1-1 5-2 7

Σοσιεδάδ 4 2-1-1 2-1 7
Ριέκα 4 0-0-4 2-9 0

7ος όμιλος
ΑΕΚ-Μπράγκα
Ζόρια-Λέστερ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ. Ν-Ι-Η Γκολ Β.
Λέστερ 4 3-1-0 12-4 10
Μπράγκα 4 2-1-1 8-8 7
ΑΕΚ 4 1-0-3 5-9 3
Ζόρια 4 1-0-3 5-9 3

8ος Όμιλος
Λιλ-Σπάρτα Πράγας
Μίλαν-Σέλτικ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ. Ν-Ι-Η Γκολ Β.
Λιλ 4 2-2-0 10-4 8
Μίλαν 4 2-1-1 7-5 7
Σπάρτα Πράγας 4 2-0-2 9-9 6
Σέλτικ 4 0-1-3 5-13 1

9ος Όμιλος
Καραμπάχ-Μακάμπι Τελ Αβίβ
Σίβασπορ-Βιγιαρεάλ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ. Ν-Ι-Η Γκολ Β.
Βιγιαρεάλ 4 3-1-0 13-5 10
Μακάμπι Τελ Αβίβ 4 2-1-1 4-6 7
Σίβασπορ 4 2-0-2 9-9 6
Καραμπάχ 4 0-0-4 3-9 0

10ος όμιλος
ΛΑΣΚ Λιντς-Τότεναμ
Αντβέρπ-Λουντογκόρετς

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ. Ν-Ι-Η Γκολ Β.
Αντβέρπ 4 3-0-1 5-2 9
Τότεναμ 4 3-0-1 10-2 9
ΛΑΣΚ Λιντς 4 2-0-2 5-7 6
Λουντογκόρετς 4 0-0-4 5-13 0

11ος Όμιλος
ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Βόλφσμπεργκερ
Φέγενορντ-Ντιναμό Ζάγκρεμπ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ. Ν-Ι-Η Γκολ Β.
Ντιναμό Ζάγκρεμπ 4 2-2-0 4-0 8
Φέγενορντ 4 1-2-1 4-5 5
Βόλφσμπεργκερ 4 1-1-2 5-6 4
ΤΣΣΚΑ Μόσχας 4 0-3-1 2-4 3

12ος Όμιλος
Γάνδη-Σλόβαν Λίμπερετς
Ερυθρός Αστέρας-Χοφενχάιμ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ. Ν-Ι-Η Γκολ Β.
Χοφενχάιμ 4 4-0-0 13-1 12
Ερυθρός Αστέρας 4 3-0-1 9-4 9
Σλόβαν Λίμπερετς 4 1-0-3 2-12 3
Γάνδη 4 0-0-4 2-9 0

 

Εγγραφή RSS για αυτά τα σχόλια Σχόλια (0 σχολιάστηκε):

Σχολιάστε το άρθρο comment
Παρακαλώ εισάγετε τον κωδικό που βλέπετε στην εικόνα:
  • email Αποστολή σε φίλο
  • print Εμφάνιση εκτύπωσης
  • Plain text Απλό κείμενο
0

Powered by IT Development