ΑΡΧΙΚΗ | ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ | ΤΕΝΙΣ | Το πρόγραμμα της Τρίτης στο Australian Open

Το πρόγραμμα της Τρίτης στο Australian Open

image

Με τις πρεμιέρες του Στέφανου Τσιτσιπά και της Μαρίας Σάκκαρη, θα συνεχιστεί την Τρίτη το Australian Open.

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς θα δώσει τον πρώτο του αγώνα για το φετινό Australian Open στη Rod Laver Arena, απέναντι στον Gilles Simon περίπου στις 12:00 το μεσημέρι της Τρίτης ώρα Ελλάδας.

Αρκετά νωρίτερα, γύρω στις 04:30 τα ξημερώματα, θα κάνει τη δική της πρεμιέρα η Μαρία Σάκκαρη, η οποία θα αντιμετωπίσει την Kristina Mladenovic στον δεύτερο αγώνα του Court 13 - με το πρώτο παιχνίδι να είναι για το ανδρικό ταμπλό, δηλαδή best-of-five, και να ξεκινάει στις 02:00.Στις 08:00 το πρωί θα μπει στο γήπεδο ο Θανάσης Κοκκινάκης, ο οποίος θα αντιμετωπίσει στο Court 3 τον Soonwoo Kwon από τη Νότια Κορέα.

Εκτός από τον Τσιτσιπά, στη Rod Laver Arena θα αγωνιστούν ακόμα ο Rafael Nadal, ο οποίος θα παίξει με τον Laslo Djere, οι Ashleigh Barty, Elina Svitolina και Sofia Kenin, ενώ στη Margaret Court Arena θα γίνουν οι πρώτες αναμετρήσεις των Daniil Medvedev, Victoria Azarenka, Garbine Muguruza και Matteo Berrettini.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της Τρίτης (09/02):

Rod Laver Arena (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Sofia Kenin [4] v. Madison Inglis
2) Marie Bouzkova v. Elina Svitolina [5]
3) Laslo Djere v. Rafael Nadal [2]
(όχι πριν τις 10:00)
4) Ashleigh Barty [1] v. Danka Kovinic
5) Stefanos Tsitsipas [5] v. Gilles Simon

Margaret Court Arena (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Garbine Muguruza [14] v. Margarita Gasparyan [LL]
2) Victoria Azarenka [12] v. Jessica Pegula
3) Vasek Pospisil v. Daniil Medvedev [4]
(όχι πριν τις 10:00)
4) Kevin Anderson v. Matteo Berrettini [9]
5) Sara Sorribes Tormo v. Daria Gavrilova

John Cain Arena (έναρξη πρώτου αγώνα 03:00)
1) Andrey Rublev [7] v. Yannick Hanfmann
2) Coco Gauff v. Jill Teichmann
(όχι πριν τις 07:00)
3) Tennys Sandgren v. Alex De Minaur [21]
4) Destanee Aiava v. Samantha Stosur

1573 Arena (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Belinda Bencic [11] v. Lauren Davis
2) Radu Albot v. Roberto Bautista Agut [12]
3) Jasmine Paolini v. Karolina Pliskova [6]
4) Casper Ruud [24] v. Jordan Thompson
(όχι πριν τις 08:00)
5) Olga Danilovic [Q] v. Petra Martic [16]

Court 3 (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Nao Hibino v. Astra Sharma
2) David Goffin [13] v. Alexei Popyrin
3) Anett Kontaveit [21] v. Aliaksandra Sasnovich
(όχι πριν τις 08:00)
4) Thanasi Kokkinakis v. Soonwoo Kwon

Court 5 (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Mikael Ymer v. Hubert Hurkacz [26]
2) Yafan Wang v. Donna Vekic [28]
3) Fabio Fognini [16] v. Pierre-Hugues Herbert
4) Francesca Jones [Q] v. Shelby Rogers

Court 6 (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Mackenzie McDonald v. Marco Cecchinato
2) Pablo Cuevas v. Andreas Seppi
3) Chloe Paquet [Q] v. Maya Sherif [Q]
4) Alison Van Uytvanck v. Clara Burel [Q]

Court 7 (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Chris O'Connell v. Jan-Lennard Struff
2) Madison Brengle v. Arina Rodionova
3) Li Tu v. Feliciano Lopez
4) Yulia Putintseva [26] v. Sloane Stephens

Court 8 (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Ann Li v. Shuai Zhang [31]
2) Anastasija Sevastova v. Kaia Kanepi
3) Karen Khachanov [19] v. Aleksandar Vukic
4) Dan Evans [30] v. Cameron Norrie

Court 10 (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Thiago Monteiro v. Andrej Martin
2) Kristyna Pliskova v. Heather Watson
3) Nikoloz Basilashvili v. Tommy Paul
4) Danielle Collins v. Ana Bogdan

Court 12 (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Ludmila Samsonova [Q] v. Paula Badosa
2) Filip Krajinovic [28] v. Robin Haase [LL]
3) Saisai Zheng v. Barbora Krejcikova
4) Ilya Ivashka v. Roman Safiullin [Q]

Court 13 (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Guido Pella v. Borna Coric [22]
2) Kristina Mladenovic v. Maria Sakkari [20]
3) Michael Mmoh [Q] v. Viktor Troicki [Q]
4) Kaja Juvan [Q] v. Johanna Konta [13]

Court 14 (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Nadia Podoroska v. Christina McHale
2) Svetlana Kuznetsova v. Barbora Strycova
3) Sam Querrey v. Lorenzo Sonego [31]
4) Tomas Machac [Q] v. Mario Vilella Martinez [Q]

Court 15 (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Leylah Fernandez v. Elise Mertens [18]
2) Lin Zhu v. Whitney Osuigwe [Q]
3) Pablo Andujar v. Quentin Halys [Q]
4) Roberto Carballes Baena v. Attila Balazc

Court 16 (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Lloyd Harris v. Martin Torpegaard [LL]
2) Martina Trevisan v. Ekaterina Alexandrova [29]
3) Henri Laaksonen [Q] v. Salvatore Caruso
4) Mona Barthel v. Elisabeta Cocciaretto [Q]

Court 17 (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Botic Van De Zandschulp [Q] v. Carlos Alcaraz [Q]
2) Jennifer Brady [22] v. Aliona Bolsova
3) Ricardas Beranis v. Sumit Nagal
4) Karolina Muchova [25] v. Jelena Ostapenko

 

Εγγραφή RSS για αυτά τα σχόλια Σχόλια (0 σχολιάστηκε):

Σχολιάστε το άρθρο comment
Παρακαλώ εισάγετε τον κωδικό που βλέπετε στην εικόνα:
  • email Αποστολή σε φίλο
  • print Εμφάνιση εκτύπωσης
  • Plain text Απλό κείμενο
0

Powered by IT Development