ΑΡΧΙΚΗ | ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ | ΤΕΝΙΣ | Το πρόγραμμα της Τετάρτης στο Australian Open

Το πρόγραμμα της Τετάρτης στο Australian Open

image

Ανακοινώθηκε το πρόγραμμα της 3ης ημέρας του Australian Open, με τους Novak Djokovic, Alexander Zverev, Dominic Thiem, Νικ Κύργιο, Serena Williams και Naomi Osaka να μπαίνουν στη μάχη του 2ου γύρου. Πρεμιέρα στα διπλά για τον Στέφανο και τον Πέτρο Τσιτσιπά.

Η δράση στα περισσότερα γήπεδα της Μελβούρνης θα αρχίσει στις 02:00 τα ξημερώματα ώρα Ελλάδας. Στη Rod Laver Arena το πρόγραμμα θα ανοίξει με την αναμέτρηση της Bianca Andreescu κόντρα στη Su-wei Hsieh, ενώ θα ακολουθήσει ο αγώνας της Serena Williams, με τη Nina Stojanovic.Περίπου στις 06:00 το πρωί, ο Novak Djokovic θα μπει στη μάχη του 2ου γύρου, αντιμετωπίζοντας τον Frances Tiafoe. Στις 10:00 η Naomi Osaka θα παίξει με την Caroline Garcia και στον τελευταίο αγώνα του γηπέδου, ο Alexander Zverev θα αναμετρηθεί με τον Maxime Cressy.

Στη Margaret Court Arena θα αγωνιστούν οι Simona Halep, Aryna Sabalenka, Petra Kvitova, Dominic Thiem και Grigor Dimitrov, ενώ στην John Cain Arena ξεχωρίζει ο αγώνας του Νικ Κύργιου με τον Ugo Humbert, που θα κλείσει και το πρόγραμμα.Τέλος, την Τετάρτη θα μπουν στη μάχη του διπλού οι Στέφανος και Πέτρος Τσιτσιπάς, οι οποίοι θα αντιμετωπίσουν για τον 1ο γύρο τους Αμερικανούς Mackenzie McDonald και Tommy Paul, περίπου στις 07:00 το πρωί.

Το πρόγραμμα της Τετάρτης (10/02):

Rod Laver Arena (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Bianca Andreescu [8] v. Su-wei Hsieh
(όχι πριν τις 04:00)
2) Nina Stojanovic v. Serena Williams [10]
3) Novak Djokovic [1] v. Frances Tiafoe
(όχι πριν τις 10:00)
4) Caroline Garcia v. Naomi Osaka [3]
5) Maxime Cressy [Q] v. Alexander Zverev [6]

Margaret Court Arena (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Aryna Sabalenka [7] v. Daria Kasatkina
2) Sorana Cirstea v. Petra Kvitova [9]
3) Dominic Thiem [3] v. Dominik Koepfer
(όχι πριν τις 10:00)
4) Ajla Tomljanovic v. Simona Halep [2]
5) Grigor Dimitrov [18] v. Alex Bolt

John Cain Arena (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Stan Wawrinka [17] v. Marton Fucsovics
2) Venus Williams v. Sara Errani [Q]
3) Iga Swiatek [15] v. Camila Giorgi
(όχι πριν τις 10:00)
4) Nick Kyrgios v. Ugo Humbert [29]

1573 Arena (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Marketa Vondrousova [19] v. Rebecca Marino [Q]
2) Alexandre Muller [LL] v. Diego Schwartzman [8]
3) Garbine Muguruza [14] v. Liudmila Samsonova [Q]
4) Reilly Opelka v. Taylor Fritz [27]

Court 3 (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Anastasia Potapova v. Timea Babos [Q]
2) James Duckworth v. Felix Auger-Aliassime [20]
(όχι πριν τις 05:00)
3) Ons Jabeur [27] v. Anna Karolina Schmiedlova [LL]
(όχι πριν τις 07:00)
4) Denis Shapovalov [11] v. Bernard Tomic [Q]

Court 7 (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Bencic/Kenin v. Guarachi/Krawczyk [9]
2) Corentin Moutet v. Milos Raonic [14]
3) Veronika Kudermetova [32] v. Varvara Gracheva
(όχι πριν τις 07:30)
4) Jiri Vesely v. Pablo Carreno Busta [15]

Court 8 (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Alize Cornet v. Ann Li
2) Zarina Diyas v. Bernarda Pera
3) Alexander Bublik v. Dusan Lajovic [23]
(όχι πριν τις 07:30)
4) Adrian Mannarino v. Miomir Kecmanovic

Court 16 (έναρξη πρώτου αγώνα 04:00)
1) Kostyuk/Sasnovich v. Barthel/Zhu
2) Dolehide/Rogers v. Gauff/McNally
3) Πέτρος Τσιτσιπάς/Στέφανος Τσιτσπιάς v. McDonald/Paul

Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα εδώ

 

Εγγραφή RSS για αυτά τα σχόλια Σχόλια (0 σχολιάστηκε):

Σχολιάστε το άρθρο comment
Παρακαλώ εισάγετε τον κωδικό που βλέπετε στην εικόνα:
  • email Αποστολή σε φίλο
  • print Εμφάνιση εκτύπωσης
  • Plain text Απλό κείμενο
0

Powered by IT Development