ΑΡΧΙΚΗ | ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ | ΤΕΝΙΣ | Το πρόγραμμα της Πέμπτης στο Australian Open

Το πρόγραμμα της Πέμπτης στο Australian Open

image

Νωρίς το πρωί θα γίνει ο πολυαναμενόμενος αγώνας του Στέφανου Τσιτσιπά με τον Θανάση Κοκκινάκη.

Ο αγώνας του Τσιτσιπά με τον Κοκκινάκη για τον 2ο γύρο του αυστραλιανού Grand Slam θα είναι ο 3ος κατά σειρά αγώνας της Rod Laver Arena, που σημαίνει πως θα ξεκινήσει πολύ νωρίς το πρωί στην Ελλάδα, γύρω στις 05:00 με 06:00.Θα προηγηθούν δυο αγώνες για το ταμπλό των γυναικών. Στις 02:00 τα ξημερώματα η Karolina Pliskova θα αντιμετωπίσει την Danielle Collins, ενώ στη συνέχεια η Ashleigh Barty θα παίξει με την Daria Gavrilova.

Στις 10:00 το πρωί, το Night Session της Rod Laver Arena θα ανοίξει με το δυνατό παιχνίδι της Elina Svitolina απέναντι στην πολύ ταλαντούχα Coco Gauff, ενώ αργότερα θα βγει στο γήπεδο ο Rafael Nadal, για την αναμέτρησή του με τον Michael Mmoh.

Πολύ δυνατά παιχνίδια και στη Margaret Court Arena, όπου η Belinda Bencic θα αντιμετωπίσει τη Svetlana Kuznetsova και η Sofia Kenin την Kaia Kanepi, ενώ στην John Cain Arena θα παίξουν οι Andrey Rublev και Daniil Medvedev.

Το πρόγραμμα της Πέμπτης (11/02):

Rod Laver Arena (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Danielle Collins v. Karolina Pliskova [6]
2) Ashleigh Barty [1] v. Daria Gavrilova
3) Stefanos Tsitsipas [5] v. Thanasi Kokkinakis
(όχι πριν τις 10:00)
4) Coco Gauff v. Elina Svitolina [5]
5) Michael Mmoh [Q] v. Rafael Nadal [2]

Margaret Court Arena (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Belinda Bencic [1] v. Svetlana Kuznetsova
(όχι πριν τις 04:00)
2) Sofia Kenin [4] v. Kaia Kanepi
3) Tomas Machac [Q] v. Matteo Berretini [9]
(όχι πριν τις 10:00)
4) Pablo Cuevas v. Alex De Minaur [21]
5) Jessica Pegula v. Samantha Stosur

John Cain Arena (έναρξη πρώτου αγώνα 03:00)
1) Andrey Rublev [7] v. Thiago Monteiro
2) Anett Kontaveit [21] v. Heather Watson
3) Fabio Fognini [16] v. Salvatore Caruso
(όχι πριν τις 10:00)
4) Roberto Carballes Baena v. Daniil Medvedev [4]

1573 Arena (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Lin Zhu v. Elise Mertens [18]
2) Karen Khachanov [19] v. Ricardas Berankis
3) Jennifer Brady [22] v. Madison Brengle
4) Maya Sherif [Q] v. Kaja Juvan [Q]

Court 3 (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Shelby Rogers v. Olga Danilovic [Q]
2) Alexei Popyrin v. Lloyd Harris
3) Chris O'Connell v. Radu Albot
4) Nao Hibino v. Kristina Mladenovic
5) Kokkinakis/Kyrgios v. Harris/Knowle

Court 7 (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Feliciano Lopez v. Lorenzo Sonego [31]
2) Filip Krajinovic [28] v. Pablo Andujar

Court 8 (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Cabal/Farah [1] v. Basilashvili/Begemann
2) Nadia Podoroska v. Donna Vekic [28]
3) Mackenzie McDonald v. Borna Coric [22]
(όχι πριν τις 07:30)
4) Cameron Norrie v. Roman Safiullin [Q]

Court 13 (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Karolina Muchova [25] v. Mona Barthel
2) Casper Ruud [24] v. Tommy Paul

Ολόκληρο το πρόγραμμα της ημέρας εδώ

 

Εγγραφή RSS για αυτά τα σχόλια Σχόλια (0 σχολιάστηκε):

Σχολιάστε το άρθρο comment
Παρακαλώ εισάγετε τον κωδικό που βλέπετε στην εικόνα:
  • email Αποστολή σε φίλο
  • print Εμφάνιση εκτύπωσης
  • Plain text Απλό κείμενο
0

Powered by IT Development