Εύκολη πρόκριση για τον ΟΦΑΜ κόντρα στην Γαρίπα

Την πρόκριση στην 3η φάση του κυπέλλου πανηγύρισε ο ΟΦΑΜ, 0-4 επί της Γαρίπας

Εύκολο απόγευμα είχε ο ΟΦΑΜ ο οποίος πήρε την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου ΕΠΣΗ επικρατώντας με 0-4 της Γαρίπας.

Στο πρώτο μέρος ο ΟΦΑΜ κατάφερε να πάρει το προβάδισμα με τον Μαργαριτσάνη στο 30΄ να κάνει το 1-0, το οποίο και ήταν το αποτέλεσμα του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη ο ΟΦΑΜ ήταν πιο αποτελεσματικός καταφέρνοντας να κάνει το 0-2 στο 75΄ με τον Σκουλούδη σε καίριο σημείο του αγώνα, αφού η Γαρίπα πίεζε έχοντας ήδη φτάσει κοντά στην ισοφάριση με τους Κέντι, Ντραγκίτσι και Μαυρογιάννη να μην τα καταφέρνουν.

Το τελικό 0-4 ήρθε μετά τα τέρματα των Γιανακούδη και Πανταζή στο τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης. Ο ΟΦΑΜ με αυτόν τον τρόπο πήρε μία εύκολη νίκη η οποία του έδωσε την πρόκριση στην 3η φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣΗ

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων

Γαρίπα: Ταταράκης, Βαλισόγλου, Αυγουστίν(78΄ Μικέλ), Τουτουδάκης(89΄ Πετράκης), Μανδαλένης, Φώτης, Αξιώτης, Μαυρογιάννης, Γαβριλάκης(65΄ Μωραϊτης), Ντραγκίτσι(78΄ Λαμπράκης), Κέντι(65΄ Φραγκιαδάκης)

ΟΦΑΜ: Σαμαριτάκης, Ανδριαδάκης, Μουλακάκης, Στρατηγάκης, Νικηφόρος, Γιαννακούδης, Σκουλούδης, Ρεπανάς(65΄ Πανταζής), Στρατήγης Α., Μαργαριτσανάκης(75΄ Σκουλούδης Σ.), Γενιτσαρίδης