Έκαμψε την αντίσταση της Αλβανίας στο τέλος η Ισπανία

Με γκολ του Όλμο στις καθυστερήσεις η Ισπανία επικράτησε 2-1 της Αλβανίας.

Τα είχε όλα στο… φινάλε! Σε ένα ματς που στο τελευταίο τέταρτο έγινε χαμός, η Ισπανία κατάφερε να λυγίσει την εξαιρετική Αλβανία και να πάρει τη φιλική νίκη με γκολ στις καθυστερήσεις (2-1).

Άριστα στημένη η Αλβανία και ιδιαίτερα επικίνδυνη στην κόντρα-επίθεση και στις στατικές φάσεις, ενώ αμυντικά είχε σωστή προσήλωση και έβαλε δύσκολα στην Ισπανία. Το πρώτο μέρος πέρασε αναίμακτα για τις δύο ομάδες, με τους «φούριας ρόχας» να βγάζουν φλυαρία και να μην έχουν την κατάλληλη ουσία, αλλά όσο περνούσε η ώρα αύξαναν την πίεσή τους.

Μέχρι να φτάσει το 75ο λεπτό όταν ο Πίνο «έφτιαξε» το 1-0 του Φεράν Τόρες, ο οποίος συνεχίζει με… φόρα από τις εμφανίσεις του με την Μπαρτσελόνα. Παρόλα αυτά, η απάντηση των Αλβανών ήρθε άμεσα αφού δέκα λεπτά αργότερα ο Ουζούνι έφερε το σκορ στα ίσα και οι φιλοξενούμενοι έδειχναν πως θα έπαιρναν ένα μεγάλο αποτέλεσμα, έστω και σε φιλικό παιχνίδι.

Ωστόσο, ο Όλμο είχε διαφορετική άποψη και στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων «εκτέλεσε» τον Μπερίσα, λυγίζοντας την Αλβανία και χαρίζοντας τη νίκη στην Ισπανία.