Συνδεθείτε μαζί μας

ΕΛΛΑΔΑ-ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Η Athens Kallithea με ανατροπή 2-1 τον ουραγό Ηρόδοτο

Ο Ηρόδοτος παραμείνει στην τελευταία θέση με μόλις μια νίκη μετά από έξι ματς

Συνέχισε τις καλές εμφανίσεις στη Superleague 2 η Athens Kallithea! Η ομάδα του Γιώργου Σίμου επικράτησε με ανατροπή 2-1 του Ηροδότου στη Νέα Αλικαρνασσό, πετυχαίνοντας την τέταρτη της νίκη σε πέντε αγώνες, φτάνοντας στην τρίτη θέση.

Η ομάδα της Νέας Αλικαρνασσού βρήκε το γκολ που την έβαλε μπροστά στο σκορ με τον Έλιο Τζούνιορ στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου, αλλά στη συνέχεια δέχτηκε ανατροπή από την Καλλιθέα μέσα σε δέκα λεπτά στο δεύτερο μέρος, με αποτέλεσμα να παραμείνει στην τελευταία θέση με μόλις μια νίκη μετά από έξι ματς.

Συγκεκριμένα, στο 45′ ο Γρηγορόπουλος επιχείρησε μια σέντρα από τα από δεξιά και ο Έλιο Τζούνιορ με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για τον Ηρόδοτο.

Η ομάδα της Καλλιθέας ωστόσο έβγαλε αντίδραση στο δεύτερο ημίχρονο, όταν στο 50′ ο Ομάρ Καμπρέρα Σαντάνα έκανε το γέμισμα και ο Γιώργος Σαρρής στην προσπάθειά του να διώξει έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κρόστα.

Στο 61′, η Athens Kallithea έφερε «τούμπα» το ματς. Και πάλι δημιουργός ήταν ο Σαντάνα, ο οποίος εκτέλεσε κόρνερ και ο Γιάννης Λουκίνας με κεφαλιά πέτυχε την ανατροπή.

Στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων η ομάδα της Κρήτης έχασε μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει με το δυνατό σουτ του Βρεττού, αλλά η μπάλα βρήκε στα σώματα και πέρασε κόρνερ.

Ηρόδοτος: Κρόστα, Γρηγορόπουλος (64? Κριεζίου), Κυριακίδης, Μακρυδάκης, Σαρρής, Σουρνάκης (84? Φράγκος), Τζούνιορ, Μασάδο, Βρεττός, Γκίνη (74? Πλιάτσικας), Χαλκιαδάκης.

Athens Kallithea FC: Στρέζος, Ευαγγέλου, Μπουλούλης, Ρέντζας, Βασιλούδης, Σαντάνα (81? Τσιντώνης), Κυνηγόπουλος, Νίλι, Ντεμέτριους (65? Μουνιέ), Χατζηδίμπας, Λουκίνας.

Το πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής:

Α’ Όμιλος

Παρασκευή (09/12)
ΠΟΤ Ηρακλής-Βέροια 1-1
(29′ Γιουμπιτάνα – 48′ Φασίδης)

Κυριακή (11/12)
Απόλλων Λάρισας-Αναγέννηση Καρδίτσας (14:45)

Νίκη Βόλου-Διαγόρας Ρόδου (14:45)
ΠΑΟΚ Β’-Ηρακλής Λάρισας (14:45)
Πανσερραϊκός-Μακεδονικός (14:45)
Αλμωπός-Λάρισα (14:45)
Θεσπρωτός-Απόλλων Καλαμαριάς (14:45)
ΡΕΠΟ: Παναθηναϊκός Β’

Β’ Όμιλος

Κηφισιά-ΟΦ Ιεράπετρα 1-0
(90’+7′ Μαζουλουξής)

Ηρόδοτος-Athens Kallithea 1-2

Κυριακή (11/12)
Χανιά-Ηλιούπολη (14:45)
Παναχαϊκή-Αιγάλεω (14:45)

Δευτέρα (12/12)
Επισκοπή-Απόλλων Σμύρνης (14:45)
Ολυμπιακός Β’-ΠΑΟ Ρουφ (14:45)
ΑΕΚ Β’-Προοδευτική (15:15)
ΡΕΠΟ: Καλαμάτα

Επόμενη αγωνιστική (7η):

Α’ Ομιλος

Παρασκευή (16/12)
Μακεδονικός-Παναθηναϊκός Β’

Κυριακή (18/12)
Αναγέννηση Καρδίτσας-Θεσπρωτός
Απόλλων Πόντου-Αλμωπός
ΑΕΛ-ΠΟΤ Ηρακλής
Βέροια-Πανσερραϊκός
Ηρακλής Λάρισας-Νίκη Βόλου
Διαγόρας Ρόδου-Απόλλων Λάρισας

Β’ Όμιλος

Σάββατο (17/12)
Απόλλων Σμύρνης-Καλαμάτα
Ιεράπετρα-ΑΕΚ Β’

Κυριακή (18/12)
Αιγάλεω-Χανιά
Ηλιούπολη-Επισκοπή
Προοδευτική-Ηρόδοτος

Δευτέρα (19/12)
Athens Kallithea-Ολυμπιακός Β’
ΠΑΟ Ρουφ-Παναχαϊκή


ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Περισσότερα για το ΕΛΛΑΔΑ-ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ