ΟΦΗ

Η Κ19 του ΟΦΗ επικράτησε με 3-1 του Αστέρα Τρίπολης

Δύο γκολ πέτυχε ο Ζαχαριουδάκης

Πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση και με τον Ζαχαριουδάκη να πρωταγωνιστεί πετυχαίνοντας δυο γκολ, η Κ19 του ΟΦΗ κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ και να πάρει τη νίκη με 3-1 απέναντι στην αντίστοιχη του Αστέρα στην Τρίπολη, για την εξ αναβολής 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League K19.

Η ομάδα του ΟΦΗ μπήκε δυναμικά στο ματς και είχε την πρώτη της καλή στιγμή στο 5′, με το εντος περιοχής σουτ του Φαϊτάκη να περνά άουτ. Στο 11′ ο Αποστολάκης είδε τον Γραμματικάκη να του λέει “όχι”, ενώ το ίδιο συνέβη ένα λεπτό αργότερα στο σουτ του Φαϊτάκη.

Οι Αρκάδες άνοιξαν το σκορ στο 13′ με τον Μπάτζι, έχοντας δοκάρι στο 23′ με τον Παπαδημητρίου.

Ο ΟΦΗ έφτασε κοντά στην ισοφάριση στο 32′ με τον Αποστολάκη να εκτελεί φάουλ και στέλνει την μπάλα ελάχιστα εκτός της αντίπαλης εστίας.

Στο 41ο λεπτό ο Φαϊτάκης νίκησε σε τετ α τετ τον Γραμματικάκη, ισοφαρίζοντας σε 1-1, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το α’ ημίχρονο.

Οι ποδοσφαιριστές του Μανώλη Πατεμτζή, οι οποίοι είχαν εξαιρετική απόδοση και στο β’ ημίχρονο, συνέχισαν να ψάχνουν το γκολ που θα τους έδινε το προβάδισμα.

Στο 51′ ο Θεοδοσουλάκης σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι της εστίας των γηπεδούχων, με τον Καρανδινό να στέλνει την μπάλα άουτ τέσσερα λεπτά αργότερα.

Στο 74ο λεπτό ο Ζαχαριουδάκης εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο την σέντρα του Καρανδινού, σουτάροντας από κοντά για το 1-2.

Στο 80′ ο Αστέρας κέρδισε πέναλτι, με τον Κωστέα να το εκτελεί, ήταν όμως άστοχος.

Στο 84′ μετά από φάση διαρκείας, ο Ζαχαριουδάκης έγινε κάτοχος της μπάλας και σούταρε εύστοχα για το τελικό 1-3.

Από τον ΟΦΗ ξεχώρησαν οι Ζαχαριουδάκης, Φαϊτάκης,Καρανδινός, Θεοδοσουλάκης

Κ19 Αστέρα Τρίπολης: Γραμματικάκης, Γουσέτης (82′ Ντάικο), Χριστόπουλος, Θεοδωρίδης (75′ Τσιράκης), Grozdanic (57′ Λάσκαρης), Προύντζος, Παπαδημητρίου, Ανανιάδης, Κωστέας, Μπάτσι (57′ Παπαδόπουλος), Adeshina

Κ19 ΟΦΗ: Σακαλίδης, Καρανδινός, Κορνιλάκης, Χνάρης, Γωνιωτάκης, Χαλκιαδάκης, Λαμάι (88′ Φανουράκης), Λέλεκας, Θεοδοσουλάκης (67′ Βιτώρος), Αποστολάκης (73′ Ζαχαριουδάκης), Φαϊτάκης (88′ Γιακουμάκης).