ΣΤΟΙΧΗΜΑ

Κάθε αρχή και δύσκολη

Με βάση την Ελλάδα

Το στοίχημα και οι προβλέψεις των αγώνων δεν είναι κάτι εύκολο όσο και να ξέρεις τις ομάδες ή απλά τους παίκτες αν δεν είναι ομαδικό το σπορ. Τρανό παράδειγμα τα φαβορί πως έφευγαν το ένα μετά το άλλο στο τουρνουά του Μόντε Κάρλο.

Δεν θέλω να δικαιολογήσω μ΄αυτά τα λόγια τη χτεσινή ισχνή παραγωγή, γιατί έτσι κι αλλιώς σας έχω πει ότι ο κάθε παίκτης έχει το δικό του στυλ, τη δική του τακτική, και πάνω από όλα τις εμπνεύσεις του. Εδώ προσπαθούμε να βρούμε κάποια παιχνίδια που έχουν αξία να πονταριστούν κι αν βγουν έχει καλώς.

Γίνομαι κουραστικός να γράφω ότι το καλύτερο παιχνίδι είναι τα μονά και το live. Και βέβαια να μπορείτε να κάνετε cash out ανά πάσα στιγμή. Θα σας φέρω και δύο παραδείγματα της εβδομάδας που έτρεξε από το τουρνουά του Μόντε Κάρλο. Κανείς δε νομίζω να πίστευε ήττα του Τζόκοβιτς από τον Έβανς. Αν όμως έβλεπες τα games πως κυλούσαν, τη συμπεριφορά των δύο παικτών και κυρίως τα απίστευτα σε αριθμό αβίαστα λάθη του Τζόκοβιτς, άξιζε το ρίσκο του πονταρίσματος το 5 απόδοση του Έβανς.

Σ΄ένα άλλο παιχνίδι ο Πάμπλο Καρένιο-Μπούστα με τον Κάσπερ Ρούντ είναι στο 1.90, πριν την έναρξη και οι 2, για ενδεχόμενη νίκη. Τα δύο πρώτα σετ είναι 1-1 και στο τρίτο 5-2 μπροστά ο Ισπανός. Τ΄αφήνεις να τα πάρεις όλα τα λεφτά ή είσαι εντάξει και με το 90% του στοιχήματος?

Ο Ρουντ ισοφάρισε 5-5, ο Μπούστα μπροστά 6-5 και σέρβιρε για το ματς, είχε σετ πόιντ και τελικά έχασε. Αυτά σας τα έγραψα για να δείτε τη διαχείριση σας και πόσες ευκαιρίες έχετε να κερδίσετε ακόμα κι αν χαθεί κάποιος αγώνας. Εγώ παράδειγμα Μπούστα έπαιξα το πούλησα στο 6-5 κι ενώ σέρβιρε για τη νίκη και μετά απλά είδα που θα καταλήξει το ματς.