ΕΛΛΑΔΑ-ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Λύγισε το Αιγάλεω και έκανε το 2/2 η Κηφισιά

Άνετα ο ΟΦΙ 4-0 το Ρουφ

Απόλυτη μετά από δύο αγωνιστικές παραμένει η Κηφισιά, που με γκολ του Τετέι και του Καλλέργη στο δεύτερο μέρος επιβλήθηκε 2-0 του Αιγάλεω στην Καισαριανή.

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε γκολ αλλά είχε πολλές καλές στιγμές, με τον Κόλλα να απειλεί με σουτ που σταμάτησε ο Αναγνωστόπουλος στο 3ο λεπτό.Οι γηπεδούχοι πήραν στη συνέχεια τα ηνία του αγώνα και είχαν χαμένες ευκαιρίες με τους Τετέι (33’), Παναγιώτου (36’) και Πέιου (36’).

Εντέλει, η Κηφισιά βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα στο 54’, όταν ο Ποζατζίδης έκανε την μπαλιά από τα αριστερά και βρήκε τον Τετέι, που με κεφαλιά πέτυχε το πρώτο του φετινό γκολ στο πρωτάθλημα και έκανε το 1-0.Στο 61′, οι Κηφισιώτες έφτασαν κοντά στο 2-0 αλλά το εντυπωσιακό σουτ του Ταλάλ σταμάτησε στο δοκάρι, με τον Βαφέα στη συνέχεια να αποτυγχάνει να σκοράρει από κοντά.

Το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, με τον Κουιρουκίδη να πασάρει στον Καλλέργη κι εκείνος να σκοράρει προ κενής εστίας.Κάπως έτσι, η ομάδα του Γιώργου Πετράκη έκανε το 2/2 και έπιασε ξανά κορυφή στον 2ο όμιλο της Super League 2, μαζί με Καλαμάτα, Απόλλωνα Σμύρνης, ΟΦΙ και Παναχαϊκή.