Συνδεθείτε μαζί μας

GRAND SLAM

Πρεμιέρα τη Δευτέρα για Σάκκαρη και Τσιτσιπά

Ξεχωρίζουν φυσικά και οι πρεμιέρες των Rafael Nadal και Daniil Medvedev

Και οι δυο εκπρόσωποί μας στο μεγάλο τουρνουά της Μελβούρνης θα ανοίξουν τις υποχρεώσεις τους για φέτος στο Australian Open την πρώτη μέρα του τουρνουά, Δευτέρα 16 Ιανουαρίου.

Γύρω στις 03:30 με 04:00 τα ξημερώματα της Δευτέρας, στη Rod Laver Arena, η Σάκκαρη θα αντιμετωπίσει τη Yue Yuan από την Κίνα, σε έναν αγώνα που είναι το μεγάλο φαβορί.

Ο Τσιτσιπάς με τη σειρά του θα αγωνιστεί στη Margaret Court Arena, στο night session, στις 10:00 το πρωί ώρα Ελλάδας, ενάντια στον Quentin Halys.

Από τα υπόλοιπα παιχνίδια της ημέρας, ξεχωρίζουν φυσικά οι πρεμιέρες των Rafael Nadal και Daniil Medvedev, που θα παίξουν αμφότεροι στη Rod Laver Arena. O Rafa θα αντιμετωπίσει τον Jack Draper μετά τη Σάκκαρη, ενώ ο Medvedev θα παίξει στις 11:30 με 12:00 με τον Marcos Giron. Θα προηγηθεί στις 10:00 η αναμέτρηση της Iga Swiatek με την Jule Niemeier.

Οι αναμετρήσεις του Australian Open θα μεταδοθούν στις συχνότητες του Eurosport και στο Eurosport Player.

Το πρόγραμμα της Δευτέρας (16/01):

Rod Laver Arena (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Katerina Siniakova v. Coco Gauff [7]
2) Yue Yuan v. Maria Sakkari [6]

(όχι πριν τις 05:30)
3) Rafael Nadal [1] v. Jack Draper

(όχι πριν τις 10:00)
4) Iga Swiatek [1] v. Jule Niemeier
5) Marcos Giron v. Daniil Medvedev [7]

Margaret Court Arena (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Jessica Pegula [3] v. Jaqueline Cristian
2) Hubert Hurkacz [10] v. Pedro Martinez
3) Sofia Kenin v. Victoria Azarenka [24]

(όχι πριν τις 10:00)
4) Stefanos Tsitsipas [3] v. Quentin Halys
5) Madison Keys [10] v. Anna Blinkova

John Cain Arena (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Kyle Edmund v. Jannik Sinner [15]
2) Alison Van Uytvanck v. Petra Kvitova [15]

(όχι πριν τις 06:30)
3) Sebastian Baez v. Jason Kubler

(όχι πριν τις 10:00)
4) Ajla Tomljanovic v. Nadia Podoroska

Kia Arena (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Anna Kalinskaya v. Danielle Collins [13]
2) Daniel Altmaier v. Frances Tiafoe [16]

(όχι πριν τις 06:30)
3) Paula Badosa [11] v. Caty McNally
4) Vasek Pospisil v. Felix Auger-Aliassime [6]

1573 Arena (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Emma Raducanu v. Tamara Korpatch
2) Dusan Lajovic v. Denis Shapovalov [20]
3) Barbora Krejcikova [20] v. Sara Bejlek [Q]
4) Alex Molcan v. Stan Wawrinka

Αναλυτικά ολόκληρο το πρόγραμμα της ημέρας


ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Περισσότερα για το GRAND SLAM