Πρόκριση για την Παλιανή στα πέναλτι

Εκπληκτικό ματς στη Μεσσαρά με την Παλιανή να επικρατεί στα πέναλτι με 6-5 του Ασημίου (2-2 κ.α.)

Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι μεταξύ Παλιανής και Ασημίου στη Μεσσαρά, οι δύο ομάδες έλυσαν τις διαφορές τους στη διαδικασία των πέναλτι αφού προηγουμένως ήρθαν ισόπαλες 1-1 στην κανονική διάρκεια και 2-2 στην παράταση.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες με τους Τσαγαντάκη, Στεφανάκη και Χατζάκη. Τελικά η Παλιανή κατάφερε να ανοίξει το σκορ λίγα λεπτά πριν την ανάπαυλα με τον Σφακιανάκη να κάνει το 1-0 για την ομάδα του.

Στο δεύτερο μέρος υπήρχαν ευκαιρίες εκατέρωθεν, με τους φιλοξενούμενους να ανεβάζουν την απόδοση τους. Παρά τις πολλές ευκαιρίες και με την αναμέτρηση να φτάνει στο τέλος της όλοι πίστευαν ότι η Παλιανή θα έπαιρνε την πρόκριση, αλλά ο Τζερεμάκης στο 92ο λεπτό ισοφάρισε για το Ασήμι στέλνοντας το ματς στην παράταση.

Στην παράταση οι φιλοξενούμενοι έκανε την ανατροπή με τον Οικονομάκη να κάνει το 1-2 για το Ασήμι. Η Παλιανή όμως δεν τα παράτησε και με τον Σφακιανάκη να πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του γκολ ισοφάρισε σε 2-2 με τις δύο ομάδες να οδηγούνται στην διαδικασία των πέναλτι.

Εκεί όπου η Παλιανή ήταν πιο ψύχραιμη και κατάφερε να πάρει την πρόκριση στην επόμενη φάση, επικρατώντας με 6-5.