CHAMPIONS LEAGUE

«Ψυχρολουσία» στο 94′ για την Τσέλσι, έμεινε στο 3-3 με τη Ζενίτ

Οι Λονδρέζοι είδαν την πρωτιά του ομίλου να χάνεται στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, χάρη στο απίστευτο σουτ του Οζντόεβ.

«Κάζο» στο 94ο λεπτό για τους «μπλε», οι οποίοι είδαν τον Οζντόεβ να παίρνει την πρωτιά από τα χέρια τους, και να την δίνει στη Γιουβέντους.

Οι Λονδρέζοι άνοιξαν το σκορ με κοντινή προβολή του Τίμο Βέρνερ πριν καν συμπληρωθούν δύο λεπτά παιχνιδιού, και όλα κυλούσαν καλώς για την ομάδα του Τούχελ μέχρι το 38′.

Τότε, ο Κλαουντίνιο από κοντά έφερε το ματς στα ίσα, ενώ τρία λεπτά μετά, ο Αζμούν περνώντας τον Κέπα και πλασάροντας σε κενή εστία, έβαλε μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους.

Ο Βέρνερ στο 62ο λεπτό, από σκόρερ έγινε δημιουργός, «σερβίροντας» έτοιμο γκολ στον Λουκάκου, ενώ στο 85′, ο Γερμανός επιθετικός με εξαιρετική κίνηση και πλασέ, έβαλε μπροστά ξανά την πρωταθλήτρια Ευρώπης.

Στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων όμως, ο Οζντόεβ με απίστευτο βολέ, έγραψε το τελικό 3-3.

Η Τσέλσι, τερματίζει έτσι δεύτερη στον όμιλο, ενώ οι Ρώσοι, θα συνεχίσουν την ευρωπαϊκή τους πορεία φέτος στο Europa League.

Στο άλλο ματς του ομίλου, η Γιουβέντους «λύγισε» με 1-0 την αντίσταση της Μάλμε, στο Τορίνο.