Τα αποτελέσματα του Σαββάτου (30/10) και η βαθμολογία στην Α1 ΕΠΣΗ!

Καταιγιστικός ο Ρωμανός, νίκη για την ΑΕ Κατσαμπά στο ντεμπούτο του Ανδριανάκη.

Καταιγιστικός ήταν ο Ρωμανός στην έδρα του, ενώ σπουδαίες νίκες πέτυχαν ΑΟΤ, ΠΑΝΟΜ και ΑΕ Κατσαμπά στις σημερινές αναμετρήσεις για την 7η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ.

Ο ΠΑΝΟΜ πανηγύρισε την πέμπτη νίκη του επικρατώντας 0-3 της Βόνης εκτός έδρας. Με τη σημερινή νίκη η ομάδα του Μαλίων έφτασε τους 16 βαθμούς και πλέον συγκατοικεί στην πρώτη θέση της βαθμολογίας με την ΑΕ Κατσαμπά και τον ΑΟ Τυμπακίου. Τα γκολ της νίκης για τους φιλοξενούμενους σημείωσαν οι Παπαδάκης (44΄), Νίκολι (57΄) και Κολάι (90΄).

Το ντεμπούτο του Ανδριανάκη στον πάγκο της ΑΕ Κατσαμπά συνοδεύτηκε με νίκη για τους «κιτρινόμαυρους» οι οποίοι επικράτησαν εκτός έδρας με 0-2 της Μινωϊκής. Τα γκολ των φιλοξενούμενων σημείωσαν οι Βαρδονικολάκης και Νικολάου Χ. στο 60ο και στο 80ο λεπτό της αναμέτρησης αντίστοιχα.

Καταιγιστικός ήταν στην έδρα του ο Ρωμανός ο οποίος «σκόρπισε» τις Μοίρες με 5-0 φτάνοντας του 14 βαθμούς στο πρωτάθλημα. Τα γκολ της μεγάλης νίκης των γηπεδούχων σημείωσαν οι Χαλιλάι, Ρουμπάκης, Μυλωνάς και Μεμοτσέλα (σκόραρε δίς).

Σπουδαία εμφάνιση και για τον ΑΟΤ ο οποίος επικράτησε με 3-1 στην έδρα του κόντρα στον ΟΦΑ. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα καταφέρνοντας να προηγηθούν με 3-0 με τα γκολ των Μεταξάκη (33΄, 89΄) και Φουντουλάκη (49΄), ενώ το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να πετύχουν το γκολ της τιμής στο 88ο λεπτό με σκόρερ τον Κώστα.