Συνδεθείτε μαζί μας

ATP

Το πρόγραμμα στο Monte-Carlo Masters

Παρουσία Τσιτσιπά και στο μονό και στο διπλό με τον αδελφό του

Η 1η μέρα του Monte-Carlo Masters δεν πήγε πολύ καλά, αφού η πολύωρη βροχόπτωση επέτρεψε μόνο σε μερικούς αγώνες να γίνουν και ανέβαλλε αρκετούς για την Τρίτη.

Αύριο, η δράση σε όλα τα γήπεδα του Monte-Carlo θα αρχίσει στις 12:00. Στο Court Rainier III, το πρόγραμμα θα ανοίξουν Fabio Fognini και Miomir Kecmanovic. Θα ακολουθήσει η συνέχεια του αγώνα του Felix Auger-Aliassime με τον Cristian Garin, που σταμάτησε σήμερα στα μέσα του 1ου σετ.

Στις 15:30 περίπου, αν τα πρώτα δυο παιχνίδια έχουν ολοκληρωθεί και αν βεβαίως δεν έχουμε νέες βροχοπτώσεις, ο Στέφανος Τσιτσιπάς θα πραγματοποιήσει την πρεμιέρα του στο τουρνουά, απέναντι στη μεγάλη αποκάλυψη της φετινής σεζόν, τον Aslan Karatsev.

Το πρόγραμμα στο κεντρικό court θα κλείσει με την αναμέτρηση του Matteo Berrettini με τον Alejandro Davidovich Fokina. Στο Court Des Princes θα κάνουν την πρεμιέρα τους οι Jannik Sinner και Grigor Dimitrov, που θα αντιμετωπίσουν τους Albert Ramos-Vinolas και Jan-Lennard Struff αντίστοιχα.

Στο Court 2 θα αγωνιστούν ο πρωταθλητής του Miami Open Hubert Hurkacz, o Roberto Bautista Agut και ο Karen Khachanov, ενώ στο Court 7 μετά από ξεκούραση θα συνεχιστεί και το διπλό των αδερφών Τσιτσιπά, που είχαν το προβάδισμα με 5-4 πριν τους διακόψει η βροχή σήμερα, απέναντι στους Kevin Krawietz και Horia Tecau.

Το πρόγραμμα της Τρίτης:

Court Rainier III (έναρξη πρώτου αγώνα 12:00)
1) Fabio Fognini [15] v. Miomir Kecmanovic COSMOTE SPORT 6HD
2) Felix Auger-Aliassime v. Cristian Garin [16] 4-2, 30-30 COSMOTE SPORT 6HD
3) Stefanos Tsitsipas [4] v. Aslan Karatsev COSMOTE SPORT 6HD
4) Alejandro Davidovich Fokina v. Matteo Berrettini [8] COSMOTE SPORT 6HD

Court Des Princes (έναρξη 12:00)
1) Albert Ramos-Vinolas v. Jannik Sinner
2) Daniel Evans v. Dusan Lajovic 6-3
3) Grigor Dimitrov [14] v. Jan-Lennard Struff
4) Stefano Travaglia [Q] v. Pablo Carreno Busta [12]

Court 2 (έναρξη 12:00)
1) Guido Pella v. Lucas Pouille
2) Thomas Fabbiano [Q] v. Hubert Hurkacz [13] 3-6, 1-0, 15-0
3) Taylor Fritz v. Roberto Bautista Agut [9]
4) Karen Khachanov v. Laslo Djere

Court 9 (έναρξη 12:00)
1) Marco Cecchinato [Q] v. Dominik Koepfer [Q]
2) Salvatore Caruso [Q] v. Lucas Catarina 6-7 (3), 2-3, 30-40
3) Holger Rune v. Casper Ruud
4) Lorenzo Sonego v. Marton Fucsovics

Court 11 (έναρξη 12:00)
1) Federico Delbonis [Q] v. Adrian Mannarino
2) Jeremy Chardy v. Alexander Bublik 5-4
3) Alexei Popyrin [Q] v. Pablo Andujar
4) Filip Krajinovic v. Nikoloz Basilashvili

Court 7:
(μετά από ξεκούραση)
Krawietz/Tecau [8] v. Petros Tsitsipas/Stefanos Tsitsipas 4-5


ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Περισσότερα για το ATP