Συνδεθείτε μαζί μας

GRAND SLAM

Το πρόγραμμα της πρεμιέρας του US Open

Σάκκαρη και Τσιτσιπάς ξεκινούν τις προσπάθειες τους

Η Μαρία Σάκκαρη θα πραγματοποιήσει την πρεμιέρα της σε μια από τις πρώτες αναμετρήσεις του φετινού US Open, στις 18:00 ώρα Ελλάδας στο Grandstand, όπου θα αντιμετωπίσει την Tatjana Maria. Θυμίζουμε πως η κορυφαία Ελληνίδα τενίστρια είχε ηττηθεί από τη Maria στο Wimbledon και θα αναζητήσει τη ρεβάνς από τη Γερμανίδα.

Τη Δευτέρα θα παίξει και ο Στέφανος Τσιτσιπάς, που θα ανοίξει το night session στο Louis Armstrong, στις 02:00 τα ξημερώματα ώρα Ελλάδας, αντιμετωπίζοντας παίκτη από το ταμπλό των προκριματικών.

Στο Arthur Ashe Stadium θα πραγματοποιήσει την πρεμιέρα του ο περσινός πρωταθλητής, Daniil Medvedev, καθώς και η Coco Gauff, ενώ στο night session θα παίξει η Serena Williams, στο τελευταίο τουρνουά της καριέρας της, καθώς και ο Νικ Κύργιος, στον μεγάλο αγώνα του με τον Θανάση Κοκκινάκη.

Στο Louis Armstrong εκτός από τον Τσιτσιπά θα αγωνιστούν οι Simona Halep, Madison Keys, Leylah Fernandez και Andy Murray, ενώ στο Grandstand θα παίξουν οι Taylor Fritz, Felix Auger-Aliassime και Bianca Andreescu.

Τέλος, τη Δευτέρα θα παίξουν ακόμα οι Caroline Garcia, Matteo Berrettini, Dominic Thiem (με τον Pablo Carreno Busta), Anett Kontaveit, Stan Wawrinka, Ons Jabeur, Casper Ruud και Daria Kasatkina.

Οι αγώνες του US Open μεταδίδονται στις συχνότητες του Eurosport και στο Eurosport Player.

Το πρόγραμμα της Δευτέρας (29/08):

Arthur Ashe Stadium (έναρξη πρώτου αγώνα 19:00)
1) Daniil Medvedev [1] v. Stefan Kozlov
2) Leolia Jeanjean [q] v. Coco Gauff [12]

(όχι πριν τις 02:00)
3) Danka Kovinic v. Serena Williams
4) Nick Kyrgios [23] v. Thanasi Kokkinakis

Louis Armstrong Stadium (έναρξη πρώτου αγώνα 18:00)
1) Francisco Cerundolo [24] v. Andy Murray
2) Simona Halep [7] v. Daria Snigur [q]
3) Madison Keys [20] v. Dayana Yastremska

(όχι πριν τις 02:00)
4) Stefanos Tsitsipas [4] v. Daniel Elahi Galan [q]
5) Leylah Fernandez [14] v. Oceane Dodin

Grandstand (έναρξη πρώτου αγώνα 18:00)
1) Tatjana Maria v. Maria Sakkari [3]
2) Harmony Tan v. Bianca Andreescu
3) Alexander Ritchard [q] v. Felix Auger-Aliassime [6]

(όχι πριν τη 01:00)
4) Taylor Fritz [10] v. Brandon Holt

Court 17 (έναρξη πρώτου αγώνα 18:00)
1) Kamilla Rakhimova [q] v. Caroline Garcia [17]
2) Nicolas Jarry v. Matteo Berrettini [13]
3) Pablo Carreno Busta [12] v. Dominic Thiem

(όχι πριν τη 01:00)
4) Jacqueline Cristian v. Anett Kontaveit [2]

Αναλυτικά το πρόγραμμα της Δευτέρας 29 Αυγούστου


ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Περισσότερα για το GRAND SLAM