Έπαιξε στο Σίτι-Μπέρνλι δύο ώρες πριν κάνει χατ-τρικ στην Κ-23!

Ο λόγος για τον 19χρονο ανερχόμενο αστέρα της Μάντσεστερ Σίτι, Κόουλ Πάλμερ, ο οποίος αγωνίστηκε σε δύο παιχνίδια το ίδιο βράδυ!

Αρχικά, πέρασε αντί του Μπερνάρντο Σίλβα, στα τελευταία λεπτά του αγώνα Σίτι-Μπέρνλι, όπου η ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα επικράτησε άνετα με 2-0.

Ούτε δύο ώρες αργότερα, ξεκίνησε βασικός στην ομάδα Κ-23 των πρωταθλητών, για την 8η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ νέων, στο ντέρμπι κόντρα στη Λέστερ.

Στο 19′, άνοιξε το σκορ με άψογο πλασέ, ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, με ωραία προσποίηση και σουτ εκτός περιοχής, διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Το… κερασάκι στην τούρτα, έβαλε στο 87ο λεπτό, όταν με ένα μακρινό, φαλτσαριστό σουτ, έκανε το 5-0, συμπληρώνοντας παράλληλα χατ-τρικ!

Πλέον, η Κ-23 της Μάντσεστερ Σίτι, βρίσκεται μόνη πρώτη στη βαθμολογία του πρωταθλήματος με 20 βαθμούς, τέσσερεις περισσότερους από Άρσεναλ, Μπράιτον και Γουέστ Χαμ.