Συνδεθείτε μαζί μας

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

Αγωνίσματα, ελληνικές συμμετοχές και που θα τους δούμε

Με ελληνικό ενδιαφέρον η πρώτη… ολοκληρωμένη αγωνιστική μέρα των Ολυμπιακών Αγώνων του Τόκιο

Τον «χορό» ανοίγουν τα ξημερώματα (03:50) το δίδυμο των Μαρία Κυρίδου και Χριστίνα Μπούρμπου στα προκριματικά της δίκωπου στην κωπηλασία.

Στις 05:00 θα ξεκινήσει η προσπάθεια του Πολυχρόνη Τζωρτζάκη στην ποδηλασία δρόμου, αλλά και η Μαρία Σάκκαρη στον πρώτο γύρο του απλού, κόντρα στην Ανέτ Κοντεβέιτ θα ξεκινήσει την προσπάθεια της γύρω στις 06:30 ως δεύτερο παιχνίδι της ημέρας.

Στις 8:30 ξεκινούν τα προκριματικά στην ενόργανη γυμναστική, με τον Λευτέρη Πετρούνια να αρχίζει την προσπάθειά τους γύρω στις 10:35.

Στις 9:00 ο Παναγιώτης Γκιώνης θα αντιμετωπίσει τον Σέρβο Ζολτ Πέτε, για τον πρώτο γύρο της επιτραπέζιας αντισφαίρισης.

«Πρεμιέρα» έχουμε και στην κολύμβηση. Ο Απόστολος Παπαστάμος θα αγωνιστεί στις 13:10 στα προκριματικά των 400μ. μικτής ατομικής, ενώ στις 13:35 η Άννα Ντουντουνάκη θα κυνηγήσει την πρόκριση στα 100μ. πεταλούδα.

Το πρόγραμμα του Σαββάτου (24/07):
02:30 Κωπηλασία (σκιφ ανδρών-γυναικών, ρεπεσάζ δίκωπος γυναικών) ΕΡΤ1, Eurosport1
03:50 Μπούρμπου-Κυρίδου (δίκωπος)

03:00 πινγκ πονγκ (προκριματικά ανδρών, γυναικών) EΡT Sports

03:00 Βόλεϊ ανδρών (Ιταλία-Καναδάς) ΕΡΤ3

03:00 Μπιτς βόλεϊ Eurosport2

04:00 Ενόργανη γυμναστική (προκριματικά ανδρών) ΕΡΤ2

04:00 Μπάσκετ 3Χ3 Eurosport1

05:00 Μπιτς βόλεϊ ανδρών-γυναικών (προκριματικά) ΕΡΤ3

05:00 Ποδηλασία Δρόμου Eurosport2

06:15 Απευθείας συνδέσεις-Επιλογές ΕΡΤ1

06:30 Τζούντο (-48 γυναικών, -60 Ανδρών) ΕΡΤ2

06:30 Τένις ΕΡΤ2 Μαρία Σάκκαρη

08:00 Μπάσκετ 3Χ3 ανδρών, γυναικών (προκριματικά) ΕΡΤ3, Eurosport2

08:15 Πινγκ πονγκ (1ος γύρος ανδρών γυναικών) EΡT Sports
Παναγιώτης Γκιώνης

08:30 Ενόργανη γυμναστική (προκριματικά ανδρών) ERT Sports 2

08:30 Άρση βαρών (-49κ. γυναικών) ΕΡΤ2

09:30 Σκοποβολή (αεροβόλο πιστόλι ανδρών) ΕΡΤ2

10:00 Μπιτς βόλεϊ ανδρών, γυναικών (προκριματικά) ΕΡΤ3, Eurosport2

10:00 Ενόργανη γυμναστική (προκριματικά ανδρών) ΕΡΤ1
10:35 Λευτέρης Πετρούνιας

10:30 Τοξοβολία (μεικτό ομαδικό τελικός) ΕΡΤ2

11:15 Ποδηλασία (δρόμου ανδρών) ΕΡΤ 2
Πολυχρόνης Τζωρτζάκης

12:00 Μπάσκετ 3Χ3 ανδρών, γυναικών (προκριματικά) ΕΡΤ3

12:15 Τζούντο (-48κ. γυναικών, -60κ. ανδρών, ημιτελικοί, τελικοί) ΕΡΤ 2

12:15 Πυγμαχία Eurosport

13:00 Live Ζάπινγκ (συνδέσεις με τα υπόλοιπα κανάλια) ΕΡΤ 1

13:00 κολύμβηση (1η μέρα, προκριματικά) ΕΡΤ3
Απόστολος Παπαστάμο, Άννα Ντουντουνάκη

13:30 Ενόργανη γυμναστική (προκριματικά ανδρών) ΕΡΤ 2

13:30 Πινγκ πονγκ (πρώτος γύρος ανδρών, γυναικών) EΡT Sports

14:00 Μπιτς Βόλεϊ Eurosport2

15:45 Βόλεϊ ανδρών (ΗΠΑ-Γαλλία) ΕΡΤ3, Eurosport


ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Περισσότερα για το ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ