Ανατροπή και νίκη για τη Ναντ 3-2 τη Λανς

Η Λανς είχε προβάδισμα δύο τερμάτων στο 15΄

Η Ναντ με τρομερή απόδοση στο δεύτερο μέρος, κατάφερε να γυρίσει από 0-2 πίσω στο σκορ, για να πάρει την 7η νίκη στο πρωτάθλημα 3-2 τη Λανς για να ανέβει στην 10η θέση με 25 πόντους, αφήνοντας τη Λανς στους 27.

Η Λανς ευτύχησε να πάρει προβάδισμα δύο τερμάτων πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο τέταρτο του αγώνα, αφού ο Περέιρα ντα Κόστα στο 7ο λεπτό, άνοιξε το σκορ με σουτ από το σημείο του , ενώ στο 14ο λεπτό ο Καλιμουέντο έκανε το 0-2 , μετά από προσπάθεια του σκόρερ του πρώτου τέρματος.

Η Ναντ ωστόσο στο δεύτερο μέρος κατόρθωσε πολύ γρήγορα να φέρει το παιχνίδι σε ισορροπία. Ο Κολό Μουανί στο 49’ μείωσε σε 2-1, ενώ στο 57ο λεπτό ο ίδιος παίκτης ισοφάρισε σε 2-2 για να φέρει το παιχνίδι στα ίσια. Με τους γηπεδούχους να έχουν και την στήριξη της έδρας, στην εκπνοή του ματς, έφτασαν στην πλήρη ανατροπή, αφού με προσπάθεια του Νιγηριανού, Μόουζες Σιμόν που μπήκε από αριστερά και πέρασε στον άξονα μετά από απανωτές προσποιήσεις με ένα δεξί σουτ έστειλε την μπάλα στο «γάμα» για να ολοκληρώσει την ανατροπή για τα «καναρίνια».