![](https://www.sporfm.gr/wp-content/uploads/2022/03/ofi-proponisi-deguzman.jpg)
Με τον Jonathan De Guzman να συμμετέχει σε μέρος του κανονικού προγράμματος, ολοκληρώθηκε η σημερινή (1/3) προπόνηση της ομάδας του ΟΦΗ στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο.
Ο Jon Toral ακολούθησε ατομικό πρόγραμμα, ενώ ο Abdul Weiss έκανε θεραπεία, λόγω ενοχλήσεων στον προσαγωγό και η κατάστασή του θα επανεκτιμηθεί. Ο Luc Castaignos, επέστρεψε από την άδεια και προπονήθηκε κανονικά.
Η σημερινή προπόνηση περιελάμβανε ασκήσεις τεχνικής πάσας, στις οποίες συμμετείχαν όλοι οι ποδοσφαιριστές. Στην συνέχεια, όσοι αγωνίστηκαν στο ματς με τον Ολυμπιακό έκαναν αποθεραπεία, ενώ οι υπόλοιποι συνέχισαν με ασκήσεις κατοχής μπάλας και παιχνίδι μικρών σχέσεων.
Οι Κώστας Γιαννούλης, Δημήτρης Σωτηρίου, Miguel Mellado, Juan Neira και Luiz Phellype δεν προπονήθηκαν λόγω ίωσης.
Επόμενη προπόνηση, με την οποία θα συνεχιστεί η προετοιμασία για τον αγώνα με τον Απόλλωνα, έχει προγραμματιστεί για αύριο, Τετάρτη (2/3), στις 11:00.
![Κρήτη ΣΠΟΡ FM 87,6](https://www.sporfm.gr/wp-content/themes/main/images/logos/logo-nav.png)
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
-
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ
/ 20 ώρες πρινΑπόψε στις 20:30 η τελετή έναρξης των Ολυμπιακών Αγώνων
Πολλές πρωτοτυπίες αλλά και αρκετά ερωτηματικά σχετικά με μερικές εκπλήξεις
-
ΔΙΕΘΝΗ
/ 2 ημέρες πρινΟλυμπιακοί Αγώνες: Η κλήρωση του διπλού γυναικών
Οι δυο Ελληνίδες τενίστριες θα αντιμετωπίσουν τις Αμερικανίδες Collins και Krawczyk
-
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ
/ 2 ημέρες πρινΟλυμπιακοί Αγώνες: Η κλήρωση του μικτού διπλού
Οι αγώνες του μικτού διπλού θα ξεκινήσουν τη Δευτέρα (29/07)
-
ΔΙΕΘΝΗ
/ 2 ημέρες πρινΟλυμπιακοί Αγώνες: Η κλήρωση του μονού ανδρών
Ο Στέφανος Τσιτσιπάς βρίσκεται στο ίδιο τέταρτο του ταμπλό με τον Novak Djokovic