ΕΛΛΑΔΑ-ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Απομακρύνεται ο Ιωνικός, κινδυνεύει να μείνει εκτός των «Play Offs» ο Εργοτέλης!

Μοναδική ομάδα από την πρώτη τετράδα που κέρδισε ο πρωτοπόρος Ιωνικός

Στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής ο Εργοτέλης γνώρισε χθές μία ακόμη εντός έδρας ήττα, αυτή τη φορά ήταν τα Τρίκαλα που «υπέταξαν» τους Ηρακλειώτες επικρατώντας με 2-3!

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για τα Χανιά να πάρουν την εντός έδρας νίκη με 1-0 επί του Διαγόρα Ρόδου, ενώ ο ΟΦΙ αναδείχθηκε ισόπαλος στην έδρα του με 1-1 απέναντι στον Λεβαδειακό. Στις υπόλοιπες αναμετρήσεις της αγωνιστικής Ξάνθη και Καραϊσκάκης αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1, ο Ιωνικός επικράτησε στη Λάρισα επί του Απόλλων με 0-1 αυξάνοντας τη βαθμολογική διαφορά από τους υπόλοιπους, ενώ η Παναχαϊκή επικράτησε 2-1 επί της Δόξας Δράμας!

Νέο εντός έδρας στραβοπάτημα για τον Εργοτέλη!

Ο αγώνας επί των Τρικάλων ήταν άκρως σημαντικός για τον Εργοτέλη καθώς με τα τελευταία αρνητικά αποτελέσματα η κρητική ομάδα έχει χάσει σημαντικό έδαφος από την κορυφή βρισκόμενη έξι βαθμούς μακριά από τον πρωτοπόρο Ιωνικό. Με λίγες αγωνιστικές να απομένουν μέχρι το τέλος της κανονικής περιόδου, η ομάδα του Γιάννη Ταουσιάνη ήξερε πως για να ευελπιστεί σε ένα όσο το δυνατόν καλύτερο πλασάρισμα στα «Play offs» έπρεπε να πάρει τους τρεις βαθμούς από τον συγκεκριμένο αγώνα. Για μία ακόμη αναμέτρηση τα γνωστά προβλήματα του Εργοτέλη τόσο στην άμυνα, όσο και στην επίθεση, έκαναν την εμφάνιση τους με την κρητική ομάδα να γνωρίζει την εντός έδρας ήττα με 2-3 από τα Τρίκαλα και πλέον αποχαιρετάει τα όποια όνειρα είχε για απευθείας άνοδο στη Super League 1. Αξίζει να αναφερθεί πως οι Ηρακλειώτες είχαν αρκετά παράπονα από τη διαιτησία μετά τη λήξη του αγώνα!

Στα πρώτο μισό του α΄ ημιχρόνου ο αγώνας δεν είχε να προσφέρει πολλά σε όσους τον παρακολουθούσαν με τον Εργοτέλη να προσπαθεί να βρει κενούς χώρους, κυρίως με γρήγορες μεταβιβάσεις της μπάλας από την άμυνα στην επίθεση αλλά για μία ακόμη φορά το πρόβλημα της κρητικής ομάδας εντοπιζόταν στο δημιουργικό κομμάτι κάνοντας πολλές λανθασμένες επιλογές. Χρειάστηκε μόλις μία λάθος εκτίμηση στη μεσαία γραμμή τον Τρίκαλων στο 37΄ για να βρεθεί σε θέση τετ-α-τετ ο Μανουσάκης, να περάσει και τον τερματοφύλακα και να πλασάρει σε κενό τέρμα βάζοντας μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους με 1-0. Η απάντηση των Τρικάλων δεν άργησε να έρθει αφού μόλις τέσσερα λεπτά μετά το γκολ του Εργοτέλη ο Ευθυμίου πήδηξε ψηλότερα από όλους και πήρε την κεφαλιά στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα του Κατσιμήτρου διαμορφώνοντας το 1-1, σκορ με το οποίο πήγαν στα αποδυτήρια οι δύο ομάδες.

Στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου τα Τρίκαλα έφτασαν στην ολική ανατροπή με τον Ευθυμίου να «εκτελεί» για δεύτερη φορά τον Κατσιμήτρο βάζοντας μπροστά στο σκορ τα Τρίκαλα με 1-2! Ο Εργοτέλης για έναν ακόμη εντός έδρας αγώνα βρέθηκε πίσω στο σκορ και ήταν αναγκασμένος να ρισκάρει ώστε να ανατρέψει την κατάσταση καθώς ούτε η ισοπαλία αποτελούσε θετικό αποτέλεσμα για τον ίδιο. Ο Γιάννης Ταουσιάνης έκανε πιο επιθετική την ομάδα του προσθέτοντας στο παιχνίδι επιθετικογενείς παίκτες με έφεση στη δημιουργία και το σκοράρισμα. Στο 66΄ ο Κούατενγκ κέρδισε πέναλτι με τον Μανουσάκη να αναλαμβάνει την εκτέλεση του και να χρίζεται για δεύτερη φορά σκορερ ισοφαρίζοντας σε 2-2. Στο 87΄ δόθηκε εκ νέου πέναλτι από την διαιτητή του αγώνα, αυτή τη φορά για την ομάδα των Τρικάλων με τον Τσέλιο να υποπίπτει σε φάουλ εντός της μεγάλης περιοχής. Την εκτέλεση του πέναλτι ανέλαβε ο Ριζογιάννης ο οποίος ευστόχησε βάζοντας για δεύτερη φορά μπροστά σκορ τους φιλοξενούμενους. Στα ελάχιστα λεπτά που είχαν απομείνει οι διακοπές ήταν πολλές με τον Εργοτέλη να μην καταφέρνει να διεκδικήσει κάτι περισσότερο από τον αγώνα γνωρίζοντας την ήττα με 2-3. Μία ήττα που καταδικάζει τις όποιες ελπίδες υπήρχαν για απευθείας άνοδο στη Super League 1!

Παίζουν δυνατά για «Play offs» τα Χανιά!

Τα Χανιά κατάφεραν την προηγούμενη αγωνιστική να «πατήσουν εξάδα»! Αυτήν την αγωνιστική στόχος της ομάδας του Νίκου Παπαδόπουλου ήταν να προσπεράσουν στη βαθμολογία τον Διαγόρα Ρόδου τον οποίο και αντιμετώπιζαν στην έδρα τους. Η ομάδα της Ρόδου βρισκόταν στην χειρότερη κατάσταση μέσα στη σεζόν προερχόμενη από τέσσερις ήττες στις τελευταίες τέσσερις αναμετρήσεις της και στα Χανιά έψαξε αντίδραση. Στην ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου αρκούσε ένα καλό ημίχρονο για να πάρει τη νίκη με 1-0 συνεχίζοντας την εντυπωσιακή φόρμα στην οποία βρίσκεται τις τελευταίες αγωνιστικές η οποία την έχει οδηγήσει στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Στο πρώτο μέρος ο Διαγόρας Ρόδου ήταν πιο κινητικός έχοντας την κατοχή της μπάλας με τα Χανιά να βρίσκονται στο μεγαλύτερο διάστημα σε ρόλο αμυνόμενου. Η ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου στα αμυντικά της καθήκοντα τα πήγε περίφημα μην αφήνοντας τον Διαγόρα να φτάσει σε κάποια σημαντική ευκαιρία για γκολ, ωστόσο επιθετικά δεν κατάφερε να κάνει πολλά καθ’ όλη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο τα Χανιά ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοση τους χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες πριν πετύχουν το γκολ στο 61΄ με τον Καμαρά να ξεγελά μέχρι και… τον εαυτό του βάζοντας ένα εντυπωσιακό γκολ με τη «σέντρα» την οποία επιχείρησε. Στη συνέχεια του αγώνα τα Χανιά θωράκισαν την άμυνα τους θέλοντας να κρατήσουν το υπέρ τους 1-0, ενώ προσπαθούσαν να «χτυπήσουν» σε αντεπιθέσεις. Ο Διαγόρας Ρόδου που στα τελευταία λεπτά ήταν αναγκασμένος να πιέσει ψηλά, έφτασε πολύ κοντά στην ισοφάριση στο 78΄ αλλά ο Αλάεφ αστόχησε από θέση τετ-α-τετ πλασάροντας άουτ. Στη συνέχεια και μέχρι το τέλος του αγώνα οι γηπεδούχοι δεν απειλήθηκαν ιδιαίτερα καταφέρνοντας να επικρατήσουν με 1-0, νίκη η οποία τους ανέβασε στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα προσπερνώντας τον σημερινό τους αντίπαλο!

Έσωσε τον βαθμό στο τέλος ο Λεβαδειακός!

Μετά τη χθεσινή ισοπαλία που κατάφερε να αποσπάσει ο Καραϊσκάκης στην Ξάνθη,  ο ΟΦΙ ήξερε πως στον σημερινό εντός έδρας αγώνα με αντίπαλο τον Λεβαδειακό δεν έπρεπε να χάσει καθώς με ήττα θα έμενε μόνος στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα. Από την άλλη ο Λεβαδειακός είχε μόνο τη νίκη στο μυαλό του για δύο λόγους· για να αυξήσει τη διαφορά από τους υπόλοιπους διεκδικητές του τίτλου, αλλά και για να φτάσει στην πρώτη θέση τον Ιωνικό (σε περίπτωση που η ομάδα της Νίκαιας δεν κατάφερνε την ίδια ώρα να πάρει βαθμό στη Λάρισα). Τελικά η μπίλια έκατσε στη μέση με τους Λεβαδειακό και ΟΦΙ να μοιράζονται από έναν βαθμό ο καθένας και την κρητική ομάδα να αισθάνεται αδικημένη από το τελικό αποτέλεσμα μιας και οι Βοιωτοί κατάφεραν να ισοφαρίσουν λίγο πριν το τέλος της αναμέτρησης.

Στο πρώτο μέρος ο Λεβαδειακός ήταν καλύτερος στα σημεία έχοντας τη μεγαλύτερη ευκαιρία του αγώνα με τον Μπιακόνι στο 16΄ να μην μπορεί να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα από το ύψος της μικρής περιοχής. Στο 29΄ οι φιλοξενούμενοι είχαν εκ νέου μεγάλη ευκαιρία με το σουτ του Νίκα να βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Αθανασόπουλου και να καταλήγει άουτ. Στο 39΄ ο ΟΦΙ κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Βογιατζή από τον Παναγιώτου. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Κούστα ο οποίος σημάδεψε σωστά και έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους με 1-0. Ο ΟΦΙ ευτύχησε να βρει γκολ κόντρα στην ροή του αγώνα γεγονός που του έδωσε αυτοπεποίθηση για το δεύτερο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΟΦΙ στεκόταν στο ύψος των περιστάσεων μην αφήνοντας τον αντίπαλο του να φανεί απειλητικός με τον Λεβαδειακό να μοιάζει ασύνδετος δίχως να μπορεί να δημιουργήσει κάποια αξιόλογη ευκαιρία. Ο Λεβαδειακός που ανέβασε ρυθμό στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης κατάφερε να ισοφαρίσει στο 88΄ με τον Μαρίνο να παίρνει την κεφαλιά στη καρδία της περιοχής του ΟΦΙ μετά από σέντρα του Κονέ και να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα ισοφαρίζοντας για τους φιλοξενούμενους σε 1-1. Στα εναπομείναντα λεπτά της αναμέτρησης ο Λεβαδειακός προσπάθησε να φτάσει στην ολική ανατροπή δίχως να τα καταφέρει. Ο ΟΦΙ πήρε ένα καλό αποτέλεσμα απέναντι στη δεύτερη καλύτερη ομάδα της κατηγορίας (βάση βαθμολογίας) αλλά το τελικό αποτέλεσμα άφησε μια πικρία στην κρητική ομάδα με τον τρόπο που αυτό ήρθε!

Σπουδαία νίκη και στον +5 ο Ιωνικός από τη δεύτερη θέση!

Ο Ιωνικός σήμερα στη Λάρισα είχε μοναδική ευκαιρία να ξεφύγει από τους συνδιεκδικητές του τίτλου μιας και Εργοτέλης και Ξάνθη δεν κατάφεραν να πάρουν τους τρεις βαθμούς εχθές, ενώ ο Λεβαδειακός την ίδια ώρα δοκιμαζόταν στην Κρήτη απέναντι στον αξιόμαχο και άκρως ενδιαφερόμενο ΟΦΙ. Μια ομάδα που σιγά-σιγά θα αρχίσει τον σχεδιασμό της για την επόμενη αγωνιστική περίοδο είναι ο Απόλλων Λάρισας καθώς η ομάδα του Κώστα Φρατζέσκου ανήκει στους «αδιάφορους» του πρωταθλήματος μιας και δεν διεκδικεί άνοδο αλλά ούτε κινδυνεύει με υποβιβασμό. Ο Απόλλων Λάρισας εμφανίστηκε ανταγωνιστικός στη σημερινή αναμέτρηση γεγονός που δείχνει ότι θα παλέψει κάθε αγώνα του ανεξαρτήτως συνθηκών αλλά γνώρισε την ήττα από τον ποιοτικότερο Ιωνικό με 0-1. Η ομάδα της Νίκαιας με αυτή τη νίκη αύξησε τη διαφορά της από τις υπόλοιπες ομάδες της «πεντάδας» αποδεικνύοντας ότι θα ανήκει στο γκρουπ ομάδων που θα το παλέψουν μέχρι τέλους για την απευθείας άνοδο στη Super League 1.

Στο πρώτο μέρος ο Ιωνικός μπήκε νωθρά στο ματς με τον Απόλλων Λάρισας να έχει παραχωρήσει την κατοχή της μπάλας στον αντίπαλο του και να αμύνεται μαζικά κάνοντας δύσκολο το έργο των φιλοξενούμενων. Αρκούσε μια στημένη φάση στο 19΄ για να πάρει προβάδισμα στο σκορ η ομάδα του Δημήτρη Σπανού με τον Κοτσώνη να δέχεται τη μπάλα αμαρκάριστος από την εκτέλεση φάουλ του Ρόλε και να πλασάρει σωστά τον Γλύκο για το 0-1. Στη συνέχεια του αγώνα και μέχρι την ανάπαυλα ο Ιωνικός κρατούσε εύκολα το υπέρ του 0-1 ψάχνοντας ένα δεύτερο γκολ δίχως όμως να απειλεί την εστία του Γλύκου.

Στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου ο Απόλλων Λάρισας απείλησε για πρώτη φορά στον αγώνα στο 59΄ με τον Χατζή να επιχειρεί ένα μακρινό σουτ το οποίο πέρασε λίγο δίπλα από την εστία του Αναγνωστόπουλου. Τα υπόλοιπα λεπτά κύλησαν με τον Ιωνικό κυρίως να αμύνεται για να κρατήσει το υπέρ του 0-1 και τον Απόλλων Λάρισας να πιέζει για να φτάσει στην ισοφάριση δίχως ωστόσο να μπορέσει να διασπάσει την πολυπρόσωπη άμυνα των γηπεδούχων. Με αυτήν τη νίκη ο Ιωνικός κατάφερε να αυξήσει τη βαθμολογική διαφορά από τους διώκτες τους εκμεταλλευόμενος στο έπακρο τη βαθμολογική απώλεια των υπόλοιπων ομάδων της πρώτης «πεντάδας» του πρωταθλήματος!

Νίκη για την Παναχαϊκή με πρωταγωνιστή τον Κουσκουνά!

Στην Πάτρα η Παναχαϊκή υποδέχθηκε τη Δόξα Δράμας στο μοναδικό ματς της αγωνιστικής που καμία από τις δύο ομάδες δεν είχε κάποιον ουσιαστικό στόχο (άνοδο ή αποφυγή υποβιβασμού). Είναι δεδομένο πως η Παναχαϊκή θα παλέψει κάθε αγώνα παρότι στο στρατόπεδο των Πατρινών γνωρίζουν πως η φετινή χρονιά χαρακτηρίζεται αποτυχημένη μιας και δεν κατάφεραν σε καμία περίπτωση να ικανοποιήσουν τις προσδοκίες του κόσμου. Η Δόξα Δράμας από την άλλη έχει πετύχει ήδη τον βασικό της στόχο ο οποίος ήταν η παραμονή της ομάδας στη Super League 2 οπότε πλέον μπορεί να αγωνίζεται στις αναμετρήσεις της δίχως τον παράγοντα «άγχος». Στην σημερινή αναμέτρηση η Παναχαϊκή ήταν καλύτερη καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα επικρατώντας με 2-1 με τον Κουσκουνά να σκοράρει δις για την ομάδα της Πάτρας. Πολύ φτωχό το σκορ βάση της εικόνας του αγώνα λόγω της εκπληκτικής εμφάνισης που πραγματοποίησε ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων, Στεφανάκος, ο οποίος ήταν και ο πολυτιμότερος παίκτης της αναμέτρησης!

Η Παναχαϊκή ήταν καλύτερη στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης χάνοντας μεγάλη ευκαιρία μόλις στο 4΄ με τον Κουσκουνά να πιάνει ωραίο γυριστό σουτ αλλά ο Στεφανάκος απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ. Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να πιέζουν την αντίπαλο τους καθ’ όλη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες για να προηγηθούν κυρίως με τους Μπάτροβιτς και Κουσκουνά. Το γκολ εντέλει ήρθε στο 18΄ με τον Κουσκουνά να βγαίνει σε θέση τετ-α-τετ απέναντι από τον Στεφανάκο, να πλασάρει σωστά τον Έλληνα τερματοφύλακα και να κάνει το 1-0 για την ομάδα του! Στη συνέχεια του αγώνα οι γηπεδούχοι είχαν πολλές ευκαιρίες να πετύχουν δεύτερο και τρίτο γκολ αλλά ο Στεφανάκος που έκανε φοβερή εμφάνιση έκανε την μία απόκρουση μετά την άλλη κρατώντας τη διαφορά του ενός τέρματος.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε όπως κύλησε το πρώτο, με την Παναχαϊκή να χάνει μεγάλη ευκαιρία για να διπλασιάσει τα τέρματα της. Πιο συγκεκριμένα, το σουτ του Μασούρα στο 54΄ βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Στεφανάκου, στη συνέχεια ο Κουσκουνάς σκόραρε από κοντά αλλά το γκολ ακυρώθηκε καθώς ο Έλληνας επιθετικός των γηπεδούχων βρισκόταν σε θέση οφσάιντ. Στο 69΄ η Δόξα Δράμας είχε μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει αλλά το πλασέ του Συμελίδη έφυγε ψηλά άουτ. Στο 75΄ η Παναχαϊκή κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματα της με τον Κουσκουνά να βάζει για δεύτερη φορά το όνομα του στον πίνακα των σκορερ «κλειδώνοντας» τη νίκη για την ομάδα της Πάτρας. Το μόνο που κατάφερε η Δόξα Δράμας ήταν να μειώσει στο 93΄ με τον Κόντο σε 2-1. Με το τελικό 2-1 η Παναχαϊκή έφτασε σε μια, ευκολότερη απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ, νίκη με τον Κουσκουνά να πρωταγωνιστεί για τους γηπεδούχους αλλά τον Στεφανάκο να είναι ο παίκτης της αναμέτρησης με τις αποκρούσεις τις οποίες πραγματοποίησε.

Η Ξάνθη την προσπάθεια, ο Καραϊσκάκης την ουσία!

Η Ξάνθη έχει βρει τον δρόμο της και πλέον είναι για τα καλά στο… κόλπο της ανόδου! Αυτήν τη στιγμή η ομάδα του Μπάμπη Τεννέ μετράει επτά αγωνιστικές δίχως ήττα γεγονός που την έχει καθιερώσει στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα βρισκόμενη μόλις τέσσερις βαθμούς μακριά από την κορυφή. Με αντίπαλο τον Καραϊσκάκη και έχοντας ως σύμμαχο την έδρα της, το έργο της θρακιώτικης ομάδας έμοιαζε βατό αλλά η ομάδα του Καραϊσκάκη έχει αποδείξει στο παρελθόν πως μπορεί να κάνει την έκπληξη με πιο πρόσφατο παράδειγμα το μεγάλο διπλό που πήρε στο Παγκρήτιο απέναντι στον Εργοτέλη. Στη πρόσφατη νίκη επί του Εργοτέλη ήρθε να προστεθεί και η ισοπαλία που κατάφερε να αποσπάσει η ομάδα της Άρτας στην έδρα της Ξάνθης. Αποτέλεσμα το οποίο ήταν άκρως θετικό για τους φιλοξενούμενους οι οποίοι πήραν ένα πολύτιμο βαθμό αφήνοντας στην τελευταία θέση του πρωταθλήματος τον ΟΦΙ.

Στα πρώτα λεπτά του αγώνα η Ξάνθη είχε τεράστια ευκαιρία να προηγηθεί στο σκορ αλλά η κεφαλιά του Παπάζογλου στο 5΄ βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Μπουργάνη. Επτά λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν στο σκορ με τον Ντίνα να κάνει το σουτ εκτός περιοχής, την μπάλα να κοντράρει πάνω στον Τάμπα και να καταλήγει στα δίχτυα του Μπουργάνη. Με το 1-0 να έχει διαμορφωθεί από νωρίς στο ματς, η Ξάνθη κρατούσε την τύχη στα χέρια της συνεχίζοντας την πίεση με σκοπό να βρει και ένα δεύτερο γκολ πριν την ανάπαυλα. Η Ξάνθη έχασε μεγάλη ευκαιρία για να κάνει το 2-0 με τον Σιατραβάνη να αστοχεί σε εκτέλεση πέναλτι που είχε κερδίσει νωρίτερα ο Ντίνας στέλνοντας τη μπάλα άουτ.

Στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου ο Καραϊσκάκης κατάφερε να ισοφαρίσει  με τον Ναζίμ να κλέβει την μπάλα, ο Δούμτσιος να την ξαναπερνάει στον Ναζίμ με τον Νιγηριανό να «εκτελεί» τον Μπέντο για το 1-1 των φιλοξενούμενων. Στο 68΄ η Ξάνθη σκόραρε με κεφαλιά του Καπνίδη αλλά το γκολ ακυρώθηκε παρά το γεγονός πως ο Έλληνα επιθετικό της θρακιώτικης ομάδας φαίνεται να καλύπτεται σε μια αν μη τι άλλο δύσκολη φάση. Στη συνέχεια του αγώνα όπως ήταν φυσιολογικό η Ξάνθη ρίσκαρε πιέζοντας ψηλά με σκοπό να πετύχει το γκολ που θα της έδινε τη νίκη χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες κυρίως με τους Καπνίδη και Παπάζογλου. Στο 90΄ η Ξάνθη έμεινε με δέκα παίκτες με τον Θυμιάνη να αντικρίζει τη δεύτερη κίτρινη κάρτα από τον διαιτητή της αναμέτρησης. Οι γηπεδούχοι παρά την προσπάθεια που κατέβαλαν, δεν κατάφεραν να πετύχουν το γκολ που θα τους έδινε τη νίκη μένοντας στην ισοπαλία με 1-1, αποτέλεσμα το οποίο αφήνει ανικανοποίητη την ακριτική ομάδα.