ΔΙΕΘΝΗ

Δια… ποδός Γκνάμπρι η πρώτη νίκη της Μπάγερν στη Bundesliga!

Με τον Γκνάμπρι να πετυχαίνει δύο γκολ, η Μπάγερν Μονάχου κατάφερε να επικρατήσει δύσκολα 3-2 της Κολωνίας στην «Αλιάνζ Αρένα».

Μετά από ένα στείρο πρώτο μέρος, άνοιξαν οι…ασκοί των γκολ στην Αλιάνζ Αρένα, στην αναμέτρηση της Μπάγερν με την Κολωνία, που βρήκε νικητές με 3-2 τους Βαυαρούς, σε ένα παιχνίδι με συναρπαστική διακύμανση και με τα πέντε τέρματα να σημειώνονται σε 21 λεπτά.

Η Μπάγερν σημείωσε με δυσκολία την πρώτη της νίκη για φέτος, μετά το ισόπαλο 1-1 με την Γκλάντμπαχ. Οι Βαυαροί προηγήθηκαν στο 50’ μετά από έξοχη ενέργεια του Μουσιάλα που πέρασε έξοχα όλους τους αμυνόμενους από αριστερά και σέρβιρε στον Λεβαντόφσκι για το 1-0. Ο Γκνάμπρι στο 57’ σημείωσε και δεύτερο γκολ, αξιοποιώντας το ωραίο γύρισμα από δεξιά του Μίλερ.

Όμως οι «τράγοι» απάντησαν και αφού στο 60’ από σέντρα του Χέκτορ ο Μοντέστ έκανε το 2-1, δύο λεπτά μετά ο Ουτ με προβολή μετά από ωραία σέντρα από δεξιά. Τη λύση για την Μπάγερν έδωσε στο 71’ ο Γκνάμπρι με ξερό σουτ από δεξιά, λίγο μέσα από την μεγάλη περιοχή , για το τελικό 3-2.