Ο Τζέιμς Χάρντεν ήταν στο γήπεδο. Στην εξέδρα. Προκειμένου ο κόσμος να μπορεί να θαυμάσει το νέο απόκτημα των Φιλαντέλφια 76ερς. Μόνο που δεν μπορεί ακόμη να αντέξει και οι Σίξερς είναι υποχρεωμένοι να περιμένουν. Και να ελπίζουν σε καλύτερες εμφανίσεις.
Οι Μπόστον Σέλτικς, οι οποίοι μετρούν 9 σερί νίκες, πέρασαν σαν… σίφουνες από την πόλη της αδελφικής αγάπης, επικρατώντας με διαφορά 48 πόντων (135-87), με τους Τζέισον Τέιτουμ (28π., 12 ριμπ., 6 ασίστ) και Τζέιλεν Μπράουν (29π., 8 ριμπ., 3 ασίστ) να δίνουν το ρυθμό και τον Άαρον Νέισμιθ να ακολουθεί με 18 πόντους.
Για τους Σίξερς (ο Πολ Μιλσαπ έκανε ντεμπούτο με 9 πόντους σε 8:56) μόνο ο Τζοέλ Εμπίντ (19π., 13/16 βολές, σε 26:21) και ο Ταϊρίς Μάξεϊ (11π.) είχαν διψήφιο αριθμό πόντων.
Τα δωδεκάλεπτα: 22-32, 42-69, 58-101, 87-135
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
-
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ
/ 19 ώρες πρινΑπόψε στις 20:30 η τελετή έναρξης των Ολυμπιακών Αγώνων
Πολλές πρωτοτυπίες αλλά και αρκετά ερωτηματικά σχετικά με μερικές εκπλήξεις
-
ΔΙΕΘΝΗ
/ 2 ημέρες πρινΟλυμπιακοί Αγώνες: Η κλήρωση του διπλού γυναικών
Οι δυο Ελληνίδες τενίστριες θα αντιμετωπίσουν τις Αμερικανίδες Collins και Krawczyk
-
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ
/ 2 ημέρες πρινΟλυμπιακοί Αγώνες: Η κλήρωση του μικτού διπλού
Οι αγώνες του μικτού διπλού θα ξεκινήσουν τη Δευτέρα (29/07)
-
ΔΙΕΘΝΗ
/ 2 ημέρες πρινΟλυμπιακοί Αγώνες: Η κλήρωση του μονού ανδρών
Ο Στέφανος Τσιτσιπάς βρίσκεται στο ίδιο τέταρτο του ταμπλό με τον Novak Djokovic