Συνδεθείτε μαζί μας

ΕΛΛΑΔΑ-ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Δύσκολη έξοδος για τον Ηρόδοτο,τη Ζάκυνθο φιλοξενεί ο Εργοτέλης

Tο σημερινό πρόγραμμα της 29ης αγωνιστικής της Super League 2

Μετά τη νίκη επί της Επισκοπής, ο Λεβαδειακός βρέθηκε στο +8 από την Καλλιθέα και τα Χανιά και πλέον ψάχνει άλλο ένα «τρίποντο» για να φτάσει το συντομότερο στην κατάληψη της πρώτης θέσης στον Β όμιλο της της Super League 2.Σήμερα οι Βοιωτοί αντιμετωπίζουν την Κηφισιά, ενώ τα Χανιά φιλοξενούνται από τον Αστέρα Βλαχιώτη και η Καλλιθέα παίζει με τον Παναθηναϊκό Β.

Για τον πρώτο όμιλο, μετά το ρεπό της προηγούμενης αγωνιστικής η Βέροια επιστρέφει για να διευρύνει το νικηφόρο σερί της κόντρα στον Απόλλωνα Πόντου.Από εκεί και πέρα, ο ΠΑΟΚ Β παίζει με τη Νίκη Βόλου, ο Ολυμπιακός Β’ αντιμετωπίζει εκτός έδρας την Ξάνθη και η ΑΕΚ Β’ υποδέχεται τον Ηρόδοτο.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 29ης αγωνιστικής

Α’ όμιλος

Τετάρτη, 6 Απριλίου 2022 (15:00)

Νίκη Βόλου-ΠΑΟΚ Β
Αλμωπός Αριδαίας-Τρίκαλα
Καβάλα-ΑΕΛ
Θεσπρωτός-Απόλλων Λάρισας
Ξάνθη-Ολυμπιακός Β
Πιερικός-Πανσερραϊκός
Αναγέννηση Καρδίτσας-Ηρακλής
Απόλλων Πόντου

Ρεπό: Ολυμπιακός Βόλου

Β’ όμιλος

Τετάρτη, 6 Απριλίου 2022 (15:00)

Αστέρας Βλαχιώτη-Χανιά
Εργοτέλης-Ζάκυνθος (18:00)
Καραϊσκάκης Άρτας-ΟΦ Ιεράπετρας (13:45)
Παναθηναϊκός Β-Καλλιθέα
Καλαμάτα-Αιγάλεω
ΑΕΚ Β-Ηρόδοτος
Κηφισιά-Λεβαδειακός (15:30)
Επισκοπή-Ρόδος

Ρεπό: Διαγόρας

Η επόμενη (30η) αγωνιστική

Α’ όμιλος

Σάββατο, 9 Απριλίου 2022 (14:45)

ΠΑΟΚ Β-Ολυμπιακός Βόλου
Ολυμπιακός Β-Θεσπρωτός (17:00)

Κυριακή, 10 Απριλίου 2022 (14:45)

Βέροια-Αναγέννηση Καρδίτσας
Ηρακλής-Πιερικός
Πανσερραϊκός-Ξάνθη
Απόλλων Λάρισας-Καβάλα
ΑΕΛ-Αλμωπός Αριδαίας
Τρίκαλα-Νίκη Βόλου

Ρεπό: Απόλλων Πόντου

Β’ όμιλος

Σάββατο, 9 Απριλίου 2022 (14:45)

Λεβαδειακός-ΑΕΚ Β
Αιγάλεω-Παναθηναϊκός Β (17:00)

Κυριακή, 10 Απριλίου 2022 (14:45)

Ρόδος-Κηφισιά
Ηρόδοτος-Καλαμάτα (14:30)
Καλλιθέα-Καραϊσκάκης Άρτας
ΟΦ Ιεράπετρας-Εργοτέλης
Ζάκυνθος-Αστέρας Βλαχιώτη
Χανιά-Διαγόρας

Ρεπό: Επισκοπή


ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Περισσότερα για το ΕΛΛΑΔΑ-ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ