ΠΟΛΟ

Εκανε το 2-1 ο Εθνικός – Με Αρη στα πλέι άουτ ο ΝΟΧ ANEK LINES

Η ομάδα του Πειραιά επιβλήθηκε του Ναυτικού Ομίλου Χανίων ΑΝΕΚ LINES με σκορ 11-9

Ο Εθνικός ήταν αυτός που κατάφερε να πάρει την πρόκριση στα πλέι οφ της Α1 κατηγορίας. Η ομάδα του Πειραιά επιβλήθηκε του Ναυτικού Ομίλου Χανίων ΑΝΕΚ LINES με σκορ 11-9 στο παιχνίδι που διεξήχθη το απόγευμα της Δευτέρας, κάνοντας έτσι το 2-1 στις νίκες.

Ο ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES ήταν ανταγωνιστικός όσο το επέτρεψαν οι δυνάμεις του, παρουσιάζοντας την καλύτερη του απόδοση στο δεύτερο ημίχρονο. Ουσιαστικά τα Χανιά κατάφεραν να κλείσουν τη διαφορά των έξι τερμάτων υπέρ του Εθνικού (10-4) στα δύο γκολ, με το σκορ να μετατρέπεται σε 10-8 λίγο πριν το τέλος του της τέταρτης και τελευταίας περιόδου.

Ωστόσο, το τέρμα που κατάφερε να πετύχει ο Χαραλαμπόπουλος στο τελευταίο λεπτό χάρισε οριστικά τη νίκη στον Εθνικό με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται από το γκολ του Μπατάκη στα τελευταία 4 δευτερόλεπτα.

Να σημειωθεί πως τον αγώνα παρακολούθησαν ο πρόεδρος της ΚΟΕ, Κυριάκος Γιαννόπουλος και ο γενικός γραμματέας, Στέφανος Αυγουλέας.

Ως εκ τούτου, στην προημιτελική φάση των πλέι οφ, ο Εθνικός θα αντιμετωπίσει με μειονέκτημα έδρας την Βουλιαγμένη, ενώ όσον αφορά τον ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES θα παίξει στα πλέι άουτ, με πλεονέκτημα έδρας, κόντρα στον Αρη.

ΕΘΝΙΚΟΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΑΝΕΚ LINES 11-9

Διαιτητές: Αχλαδιώτης – Πολυχρονόπουλος

Οκτάλεπτα: 5-3, 4-1, 1-2, 1-3

Εθνικός (Φάνης Κουντουδιός): Γρηγοριάδης, Μανδαλιός, Κατσαγούνος 1, Τεσάνοβιτς 2, Βαλιανάτος 1, Θεοδόσης – Παπαλουκάς, Παπαδόγκωνας 1, Βιτέλλας, Δερμιτζάκης 1, Μπεριστιάνος, Χαραλαμπόπουλος 1, Σάβελιτς 4, Δροσόπουλος, Κόχειλας, Καραμπάτης.

ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES (Ηλίας Μαχαίρας): Λεβεντάκης, Βολτυράκης, Σαρτζετάκης 1, Αγιωργούσης, Μπατάκης 2, Βουλγαράκης 3, Χαριτάκης 1, Σπάχιτς 1, Νικολαΐδης, Μπέτο 1, Μαζοκοπάκης, Κουτρουλάκης, Κανδανολέων, Παππάς.