ΚΡΗΤΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

ΕΠΣΗ: Τα αποτελέσματα της Τετάρτης (9/2) σε εξ αναβολής αναμετρήσεις και κύπελλο

Πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου για τον Ανθεστίων, νίκη… πρωτιάς οι Νέοι Αλμυρού.

Κύπελλο ΕΠΣΗ

Σε αναμέτρηση που διεξήχθη σήμερα για την 3η φάση του κυπέλλου ΕΠΣΗ ο Ανθεστίων με δύο γκολ των Κεφάκη και Δρακούλη από το πρώτο ημίχρονο επικράτησε 2-0 των Ασιτών και πανηγύρισε τη μεγάλη πρόκριση στην επόμενη φάση του θεσμού.

Στην άλλη αναμέτρηση της ημέρας το εισιτήριο του στην επόμενη φάση του θεσμού «τσέκαρε» και ο Ποσειδώνας μετά την επικράτηση με 1-0 επί της Δαμάστας.

Α2 ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

Σπουδαία νίκη πανηγύρισαν οι Γούβες επικρατώντας 2-0 του Πηγάσου στη μοναδική εξ αναβολής αναμέτρηση που διεξήχθη σήμερα στον πρώτο όμιλο της Α2 ΕΠΣΗ. Τα δύο γκολ των γηπεδούχων σημείωσαν οι Αμανάκης και Νερατζάκης στο 18ο και στο 44ο λεπτό αντίστοιχα.

Γούβες – Πήγασος 2-0
(18΄Αμανάκης, 44΄Νερατχάκης Δ.)

Β ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

Σήμερα ολοκληρώθηκαν τα δεύτερα ημίχρονα των αναμετρήσεων Ελπίδες Καρτερού-Τηγανίτης και Κόροιβος-ΠΟΗ, οι οποίες είχαν αναβληθεί λόγω κακοκαιρίας.

Δίχως να επιτευχθεί κάποιο γκολ, ο Κόροιβος κατάφερε να διατηρήσει το υπέρ του αποτέλεσμα που είχε προκύψει πριν τη διακοπή λόγω κακοκαιρίας φτάνοντας σε μια σημαντική νίκη η οποία τον ανέβασε στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Υπενθυμίζουμε πως σκόρερ του πρώτου ημιχρόνου ήταν ο Μουρτζάκης στο 15ο λεπτό της αναμέτρησης.

Ίδια περίπτωση και στην αναμέτρηση των Ελπίδων με τον Τηγανίτη στην οποία οι φιλοξενούμενοι προηγούνταν ήδη στο σκορ με 0-1 από το 32ο λεπτό. Σε αντίθεση με την αναμέτρηση στις Αγιές Παρασκιές, ο Τηγανίτης έφτασε και σε δεύτερο γκολ φεύγοντας εντέλει με το 0-2 από την έδρα των Ελπίδων Καρτερού.

Β ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος

Σπουδαία νίκη με την οποία ανέβηκε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα πανηγύρισαν σήμερα οι Νέοι Αλμυρού κόντρα στη Γόρτυς σε εξ αναβολής αναμέτρηση για την 9η αγωνιστική στον δεύτερο όμιλο της Β ΕΠΣΗ. Μοναδικός σκόρερ στη νίκη με 1-0 επί της Γόρτυς ήταν ο Νοδαράκης ο οποίος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 15΄ έδωσε τη μεγάλη νίκη στην ομάδα του.