![](https://www.sporfm.gr/wp-content/uploads/2022/03/giannis-ethniki-ellados.jpg)
Δεν σταματά ο προγραμματισμός της ΕΟΚ για την Εθνική ομάδα. Την Κυριακή αναχωρεί ο Νίκος Ζήσης με τον Δήμο Ντικούδη για το Μιλγουόκι, όπου θα δουν τον Γιάννη Αντετοκούνμπο πριν το ματς της Δευτέρας με το Σικάγο, μια αναμέτρηση την οποία θα παρακολουθήσουν από κοντά.
Ο general manager της Επίσημης Αγαπημένης μαζί με τον επικεφαλής της Εθνικής ομάδας θα έχουν και ένα πρώτο επίσημο feedback από τον σταρ των… ελαφιών για το τι σκέφτεται να κάνει για το Eurobasket του 2022. Φυσικά θα συναντήσουν και τον Θανάση Αντετοκούνμπο και θα μιλήσουν για την προοπτική να ενισχύσει και εκείνος την Ελλάδα σε άλλη μια μεγάλη διοργάνωση. Είναι πολύ σημαντικό τo timing της συνάντησης που προκύπτει με την ανακοίνωση του Δημήτρη Ιτούδη ως head coach της Εθνικής, το βράδυ της Παρασκευής.
![Κρήτη ΣΠΟΡ FM 87,6](https://www.sporfm.gr/wp-content/themes/main/images/logos/logo-nav.png)
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
-
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ
/ 19 ώρες πρινΑπόψε στις 20:30 η τελετή έναρξης των Ολυμπιακών Αγώνων
Πολλές πρωτοτυπίες αλλά και αρκετά ερωτηματικά σχετικά με μερικές εκπλήξεις
-
ΔΙΕΘΝΗ
/ 2 ημέρες πρινΟλυμπιακοί Αγώνες: Η κλήρωση του διπλού γυναικών
Οι δυο Ελληνίδες τενίστριες θα αντιμετωπίσουν τις Αμερικανίδες Collins και Krawczyk
-
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ
/ 2 ημέρες πρινΟλυμπιακοί Αγώνες: Η κλήρωση του μικτού διπλού
Οι αγώνες του μικτού διπλού θα ξεκινήσουν τη Δευτέρα (29/07)
-
ΔΙΕΘΝΗ
/ 2 ημέρες πρινΟλυμπιακοί Αγώνες: Η κλήρωση του μονού ανδρών
Ο Στέφανος Τσιτσιπάς βρίσκεται στο ίδιο τέταρτο του ταμπλό με τον Novak Djokovic