ΟΦΗ

Φιλικό «ξεμούδιασμα» με πεντάρα για τον ΟΦΗ!

Καμάου, Φαν Ντάινεν, Ντε Γκούζμαν και Νέιρα σκόραραν για τον ΟΦΗ απέναντι στον ΠΟΑ.

Ο ΟΦΗ δεν αντιμετώπισε κάποια δυσκολία στο φιλικό προπονητικού χαρακτήρα με τον ΠΟΑ, επικρατώντας εύκολα με 5-0. Το σκορ άνοιξε ο Καμάου με όμορφη λόμπα στο 37΄, με την ομάδα να «ανεβάζει στροφές» και να πετυχαίνει άλλα τέσσερα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Φαν Ντάινεν σκόραρε λίγα λεπτά μετά την είσοδό του στο ματς για το 2-0, ενώ ο Ντε Γκούζμαν έγραψε το 3-0 με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Στη συνέχεια ο Νέιρα σκόραρε δύο φορές, στο 67΄ και στο 76΄ (με πέναλτι) διαμορφώνοντας το τελικό 5-0.

Ο Νίκος Νιόπλιας πραγματοποίησε αρκετές αλλαγές και δοκιμές, κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο.

Οι ενδεκάδες:

ΟΦΗ: Σωτηρίου, Μαρινάκης, Διαμαντής, Βούρος, Γιαννούλης, Λυμπεράκης, Μεγιάδο, Γκαγιέγος, Ντε Γκουζμάν, Καστάνιος, Καμάου.

Eπίσης αγωνίστηκαν οι: Γρίβας, Μπαλογιάννης, Φαν Ντάινεν, Πασαλίδης, Νέιρα, Κοροβέσης, αντί των Γιαννούλης, Λυμπεράκη, Καστάνιος, Μεγιάδο, Διαμαντή και Γαγιέγος.

ΠΟA: Γιαγκιόζης, Ρουμπάκης Μ., Σαμουηλίδης, Αννιτσάκης, Πατινιώτης, Τσιρούδης, Κερμενίδης, Ολιβέιρα, Μεϊρέλες, Σενκά, Καϊμακαμούδης

Επίσης αγωνίστηκαν οι: Λέλεκας, Βοργιάς, Χατζηανδρέου, Νηστικάκης, Γιαλυτάκης, αντί των Πατινιώτη, Καϊμακαμούδη, Σενκά, Ρουμπάκη, Σαμουηλίδη